fbpx
Close

Saladuskate langes: 3×3 korvpallis avaldati naiste ja meeste koondiste koosseisud

Avatar
-Eesti 3×3 korvpalli naiskond | Foto: Siim Semiskar

Reedel, 14. mail avalikustati Alexela Kontserdimajas Eesti 3×3 korvpalli meeste ja naiste rahvuskoondiste koosseisud. Naiste 3×3 koondisel seisab juba mai lõpus ees Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniir Austrias, juuni lõpus astuvad mõlemad rahvusesindused üles EM-valikmängudel Rumeenias.

Naiste koondis läheb olulistele mängudele vastu koosseisus Anna Gret Asi, Merike Anderson, Jane Svilberg ja Kadri-Ann Lass, kirjutab Basket.ee.

Koondise peatreener Siim Raudla on kolmenädalase ettevalmistusega jäänud rahule. „Naised on olnud tublid. Kõik on püsinud terved ja keegi pole õnneks ka koroonaviirusega kimpus olnud. Enne OM-kvalifikatsiooniturniiri osaleme 18. ja 19. mail Hollandis kontrollvõistlusel. Seal saame juba täpsema pildi ette, mis seisus me oleme.“ Kuigi juuni lõpus ootab naiskonda ees ka EM-valikturniir, siis Raudla sõnul keskendutakse ainult olümpia eelringile.

“Prioriteet on hetkel täielikult olümpia eelring. Praeguse seisuga ei saa kindlalt öelda isegi seda, millise koosseisuga me täpselt Rumeeniasse sõidame, rääkimata sealsete vastaste skautimisest. Fookus on selgelt olümpial.”

Naiskonna eeliseks tõi Raudla, et kõik mängijad on 3×3 formaati oma nüanssidega kogenud, kuid toonitas, et korvpall jääb ikkagi korvpalliks. “Ma arvan, et meil on omad nõksud ja arvan, et näitasime seda ka kaks aastat tagasi Minskis Euroopa mängudel. Me oleme küll teistest gabariitidelt selgelt väiksemad, meil on valik veidi kesisem, aga naised suudavad seda teatud elementidega kompenseerida,” ütles Raudla, lisades, et tähtsal kohal on ka usk sellesse, mille kallal on treeningutel töötatud.

Austrias, Grazis toimuvale Tokyo olümpia kvalifikatsiooniturniirile lendab naiskond 25. mail. Turniiril osaleb 20 riiki, Eesti alagrupivastasteks on Holland, Valgevene, Ungari ja Sri Lanka. Olümpiapääsme kindlustab koht kolme parema seas.

Meeste 3×3 rahvusesindusse kuuluvad sel suvel Martin Dorbek, Jaan Puidet, Rait-Riivo Laane ja Rauno Nurger. Koondis koguneb ühistreeninguteks juba 17. mail.

Eestimaise energiaettevõtte AS Alexela juhatuse esimehe Aivo Adamsoni sõnul annab piduliku noodi 3×3 koosseisude avalikustamisele tõik, et seda tehti just Alexela Kontserdimajas. „Kultuur ja sport on pikalt olnud pandeemia vältel meie igapäevaeludes ooterežiimil. Täna siin kontserdimajas avalikustatud koondiste koosseisude taustal on tunne ülev, kultuur ja sport üheskoos oma eheduses. Valdkonnad, mida me Alexelas toetame,“ märkis Adamson ning soovis 3×3 naistele ja meestele eelseisvateks mängudeks teravaid sööte ja täpseid viskeid.

EM-valikmängud toimuvad 26.-27. juunini Rumeenias, Constantas. Nii meeste kui naiste arvestuses saavad neli paremat 10.-12. septembrini Pariisis toimuvale 3×3 korvpalli EM-finaalturniirile.

Alexela 3×3 Eesti meistrivõistluste sari stardib 29. mail Tallinnas.

Galerii

Pressikonverents täispikkuses:

scroll to top
Inline
Inline