fbpx
Close

INTERVJUU | Kaspars Majenieksi karm sõnum: peame tüdrukute korvpallis muutma oma töökultuuri ja seda, mida lastelt nõuame!

-Kaspars Majenieks | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste rahvuskoondise lätlasest peatreeneri Kaspars Majenieksi ülesanded ei piirdu üksnes meie esindusnaiskonna juhendamisega. Nimelt on 39-aastasele lätlasele antud kätte võimalus, mida talle kodumaal ei pakutud – üritada paika loksutada kogu Eesti naiste korvpalli süsteem, alates maast madalast väikestest tüdrukutest.

Lätis erinevatel tasemetel nii poiste ja tüdrukute kui ka meeste ja naistega tööd teinud Majenieks veetis tänavu maikuu nädalavahetused mitmel pool Eestis toimunud noorte finaalturniiridel, et analüüsida, mis seisus meie tüdrukute korvpall hetkel on. Pole kellelegi saladus, et probleeme on neidude korvpallis väga palju ning Majenieksi sõnul tahabki ta treeneritele esimese asjana kohale viia teadmise, et samamoodi enam edasi ei saa ning muutused peavad algama just juhendajatest ja lapsevanematest.

Korvpall24 portaalile Raplas toimunud U18 finaalturniiril pika intervjuu andnud Majenieks vabandas mitmel korral, et ta nii karmi sõnumiga esineb, aga midagi pole parata, kuna asjad on päris käest ära. Aga mees ei kritiseeri niisama, kuna olemas on plaan, kuidas muudatusi juurutama hakata. Käesolevas intervjuus lahkamegi Majenieksiga kõiki tüdrukute korvpalli levinumaid murekohti nagu mängijate vähesus, põhitegijate meeletult suur koormus, pidevad vigastused, koondise esindamisest keeldumine, isegi lapsevanemate käitumine tribüünidel jne. Lisaks räägib lätlane lahti ka sammud, mismoodi probleemidele lahendusi otsitakse ning millised on järgmised käigud.

scroll to top