fbpx
Close

Esko Tõnisson Tartu korvpallipüramiidist: asi toimib, kuigi eks ta ole veel lapsekingades

-Esko Tõnisson | Foto: Siim Semiskar

Enne noorte Eesti meistrivõistluste finaalturniiride algust räägiti, et Tartu Ülikooli Korvpallikooli noormeestel on hea võimalus teha puhas töö poiste kolmes vanemas vanuseklassis ehk U14, U16 ja U18 hulgas. Kui lisame sinna, et ka esindusmeeskond Tartu Ülikool/Maks & Moorits jõudis tänavu finaali, siis oli tartlastel reaalne võimalus kogu laud puhtaks teha. Kuigi nii lõpuks ei juhtunud ja koju viidi kaks meistritiitlit (U14 ja U16 poisid võitsid, U18 poisid said pronksi ja mehed hõbeda – toim.), siis kindlustati siiski oma staatust ilmselt edukaima Eesti korvpallipüramiidina.

Korvpall24 portaal tahtis veidi Tartu tegemistest rääkida ning palus Tartus toimuvat kommenteerida U18 tiimide juures töötaval ja lisaks ka korvpallikooli spordijuhi ametis toimetaval Esko Tõnissonil. Uurisime, kuidas neil on toimima saadud kõrgliiga ja esiliiga vahel toimuvad liikumised, kuidas suhtutakse sellesse, et kuulu järgi hinnatakse ka piiri taga tartlaste poolt üles ehitatud süsteemi kõrgelt ning mis on hetkel selleks kitsaskohaks, et väljastpoolt oma piirkonda veel rohkem lapsi vastu võiks võtta.

Esko, Tartut tuuakse Eestis esile kui kõige parema püramiidiga klubi. Kuidas teil esindustiimiga koostöö töötab? Aleksander Tassa käis teil aktiivselt alt üles, kas liikumisi oli ka vastupidi?

scroll to top