Teises liigas kaksikduublite sadu, Rae Koss ja Eesti Maavara pikendasid võiduseeriaid

-Madis Soodla | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas olid sel nädalal võistlustules kümme meeskonda, kellest võidu said kirja Võrumaa, BC Eesti Maavara/Baltic Agro, Tartu Ülikooli Korvpallikool, Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc (kuues järjestikune võit) ja liigatabeli liider Keila Korvpallikool. Tähelepanuväärse faktina sai igas mängus vähemalt üks mees kirja ka kaksikduubli.

Tartu Kalevi Palliklubi – BC Eesti Maavara/Baltic Agro 77:84 (15:21, 19:15, 28:20, 15:28)

Teisipäeval sai võõrsilt raske võidu Eesti Maavara, kellel õnnestus mängu saatus enda kasuka pöörata tugeva lõpuveerandiga (28:15). Poolteist minutit enne lõpusireeni oli mäng veel 77:77 viigis, kuid Rauno Meeritsa ja Aivar Piiri korvid tagasid Eesti Maavarale viienda järjestikuse ja hooaja 12. võidu.

Mängunädala suurima punktisaagi napsaski enda nimele teise liiga skoorikuningas Meerits (keskmiselt 25,3 punkti mängus), kes säras Tartu vastu 32 silmaga, millele lisas ka 8 lauapalli. Nii Madis Soodla (12 p, 12 lp) kui ka vanameister Mario Polusk (11 p, 10 rs, 5 vl) toetasid kaksikduubliga. Kaotajate eest tegi enim skoori 12st 7 kaugviset tabanud Erkki Voronin, kelle arvele kanti lisaks 28 punktile ka 7 lauapalli ja 5 korvisöötu, aga ka pooled meeskonna pallikaotustest (11). Kristjan Sirgelt 18 punkti ja 13 lauapalliga samuti kaksikduubel.

KK Viimsi – Keila Korvpallikool 57:76 (19:18, 4:18, 27:21, 7:19)

Liiga liider Keila sai kahe kaotuse kõrvale hooaja 16. võidu, kui alistas laupäeval võõral väljakul turniiritabeli seitsmenda KK Viimsi. Kui esimene ja kolmas veerandaeg kulgesid üpris tasavägiselt, siis teist ja neljandat perioodi valitses kindlalt Keila, kes tabas terve mängu peale selgelt parema protsendiga kahepunktiviskeid (19/36 ehk 52,8% vs 11/37 ehk 29,7%). Võitjate parimana sai Kristen Kasemets kirja kaksikduubli – 20 punkti ja 10 lauapalli. Conrad Sengbusch toetas 16 silma ja 5 lauapalliga. Viimsi eest tõi Kevin Sünd 17 punkti ja 8 lauapalli, Ralf Kompus lisas 16 punkti ning Mihkel Orasmäe kontole kanti 10 punkti ja 9 lauapalli.

ÜLEJÄÄNUD TULEMUSED:

KA Tallinna Kalev – Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc 78:97 (16:13, 21:24, 16:32, 25:28)
Kalev: Dmitri Svjatolutski 19 p; Dmitri Nazarov 13 p, 10 lp; Aleksei Ronkel 12p, 12 lp.
Rae Koss: Sander Kuusk 24 p, 10 lp, 6 vl; Rangnar Veismann 20 p, Tambet Pärismaa 19 p.

Tartu Ülikooli Korvpallikool – Rapla Korvpallikool 104:82 (30:24, 25:15, 25:22, 24:21)
Tartu: Patrik Peemot 23 p, 7 lp; Christofer Kalda 19 p, 10 lp; Aleksander Tassa 16 p, 9 lp.
Rapla: Marek Ruut 21 p, 8 lp, 5 rs; Joonas Sein 17 p, 5 lp; Kardo Kilk 10 p, 5 lp.

Võrumaa – Iisaku Gümnaasium/RHKK 71:66 (18:19, 22:21, 19:11, 12:15)
Võrumaa: Olver Kaljuvee 19 p, 10 lp; Kaidar Taal 14 p, 7 lp.
Iisaku: Sten-Markus  Siirmets 15 p, 6 lp; Arend Küttim 10 p, 7 lp, 7 rs.