Keila MVP Roland Tamkivi pärast pronksimängu: meil oli kindel plaan Kadrina leegionärid kinni võtta

-Keila Korvpallikool | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikooli spordihoones sel nädalalalõpul toimuval Saku I liiga finaalturniiril jagati laupäeval esmalt välja kolmas koht, kui Keila Korvpallikool suutis päev varem poolfinaalis saadud suurest hävingust kosuda ning alistas pronksimängus põhiturniiri võitnud TERE Kadrina Karude meeskonna 79:70 (17:14, 26:28, 10:18, 26:20).

Esimese veerandi keskel mängu enda kontrolli alla haaranud Keila lasi Kadrina küll kolmanda veerandi keskel korraks juhtima, aga kohtumise lõpp mängiti vastasest oluliselt kindlamini ja tasuks pronksmedalid. Lauavõitluse 48:39 võitnud Keila suutis ka väljakult veidi paremini tabada (kahesed 47% – 34% ja kolmesed 36% – 33%), kuid oli hädas vabavisetega (10/20 ehk 50%). Selgelt rohkem jagati vastasest ka resultatiivseid sööte (22:11), kirjutab Basket.ee.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 17 punkti ja 8 resultatiivset söötu kogunud Conrad Sengbusch, korvi all mütanud serblasest tsenter Jagos Kremic kogus kaksikduubli 15 silma ja 10 lauapalli, ameeriklasest tagamängija Matthew Powell sai kirja samuti kaksikduublit tähistava 13 punkti ja 10 lauapalli ning Margus Pahv panustas 11 silmaga.

Keila kõige väärtuslikumaks mängijaks hinnati aga 9 punkti ja 6 lauapalli kogunud Roland Tamkivi, kelle ülesanne oli pidurdada esiliiga suurimat skoorikütti Darin Johnsonit. 31 minutit rassinud Tamkivi sai sellega suurepäraselt hakkama ning kirsiks tordil tabas lõpu eel ka tähtsaid viskeid.

Kadrina Karude kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Johnson viskas lõpuks 17 punkti ja hankis 6 lauapalli, aga tabas väljakult viskeid kõigest 5/16. Eriti liimist lahti oli teine ameeriklane Tujara Henderson, kes piirdus kahe silmaga ning tegi neli pallikaotust. 17 punkti sai kirja ka Ander Talu, Rait Tammet kogus 13 silma ja 10 lauapalliga kaksikduubli ning mitmekülgse esituse tegi 8 punkti, 6 lauapalli ja 7 söötu kirja saanud Gintaras Dalke.

“Pärast eilset mängu oli vaja see kõik ära unustada. Tuli hotellis ennast ümber häälestada, et nullist hakkab mäng pihta ja tuleb endast kõik anda,” kommenteeris Keila poolt parimaks hinnatud Tamkivi. Samal ajal valasid kaasmängijad talle veepudeli pähe tühjaks.

“Meile tõi edu kaitsemäng. Meil oli kindel plaan Kadrina leegionärid kinni võtta ja saime sellega suhteliselt hästi hakkama. Kodutöö sai tehtud,” lisas 21-aastane ja 192 cm pikkune ääremängija. Tamkivi oli kindlalt seda meelt, et medali kaela saamine on nende tiimi jaoks ülimalt positiivne. “Tulime sellest karmist poolfinaalist välja, saime oma mängu käima ja kolmas koht on meie jaoks ikka väga hea.”

-Rait Tammet | Foto: Siim Semiskar

Kadrina Karude poolelt kommenteeris kaksikduubli teinud Rait Tammet: “Eks see tulemus valus ole kindlasti. Eile (poolfinaalis – toim.) lasime esimese veerandi käest ja meil tuli mõõn sisse. Kui lased vastasel nii palju punkte visata, siis on väga raske tagasi saada. Me tõmbasime ennast eile nii rihmaks, et täna andis see tunda. Polnud värskust ja mulle tundus, et Keila hoidis eile põhimehi tiba tagasi ka. Seda oli täna näha. Nad olid teravamad ja agressiivsemad. Meie ärkasime jälle liiga hilja.”

Tammet ei teinud saladust, et neljanda koha järele Karude tiim Tartusse ei läinud: “Kohe kindlasti on see pettumus! Jah, me võitsime põhiturniiri, aga kõik tahtsid meile väga ära panna. Eile oli seda näha ja täna muidugi ka. Äkki järgmisel aastal siis uuesti?”

Saku I liiga võitja selgub kell 17.00 alanud finaalis Tartu Kalev/Estiko ja Tamsalu Los Toros/TalTechi vahel.