fbpx
Close

Saku I liiga MVP Artur Liiv: meie rõivistu ei lõhna enam ootusärevuse järgi, vaid Capsicami ja muude medikamentide järgi

-Tartu Kalev/Estiko | Foto: Siim Semiskar

Laupäeva õhtul peeti Tartu Ülikooli spordihoones taas üks tõeline korvpallipidu, kui Saku I liiga finaalkohtumises sai kohalik Tartu Kalev/Estiko lõpusekundite trilleris 70:68 (21:28, 17:12, 17:15, 15:13) jagu Tamsalu Los Toros/TalTechi meeskonnast.

Enamuse mänguajast juhtinud Los Torosel oli viimastel sekunditel võimalus seis ka viigistada, kuid suurepäraselt vabavisked välja võtnud Janar Aniste eksis kahepunktilises kaotusseisus joonelt esimese soorituse ja oli siis sunnitud ka teise viske mööda panema, et anda oma meestele võimalus võidelda ründelaua nimel, kirjutab Basket.ee.

Kogenud ja võimsa eesliiniga tartlased võitsid lauavõitluse 56-41 ning tabasid kahepunktiviskeid 57-protsendiliselt (Los Torosel 34%), aga kaugvisetel oldi suures hädas (8%; Los Toros 25%). Kuigi noor Tamsalu võistkond jagas rohkem resultatiivseid sööte (17-10) ja tegi mõnevõrra enam kiirrünnakupunkte (16-12), siis lõplikult ei suudetud kogenud vastasele oma tempot peale suruda.

Tänavu viimase esiliigahooaja ette võtnud Estiko poolel hinnati kõige väärtuslikumaks mängijaks Artur Liiv, kes finaalis tegi 13 punkti ja 11 lauapalliga (neist 6 ründelauast) kaksikduubli. Pingilt sekkunud Janar Talts panustas 13 silma ja 6 lauapalli, Ken Karja kogus 11 silma ning Jano Kunts ja Silver Leppik panustasid mõlemad 8 punkti.

Tamsalu edukaim oli 13 punkti visanud Janar Aniste, tiimi kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti 12 silma, 6 lauapalli, 5 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget kirja saanud Jaan Erik Lepp. Karl Andres Matute Perner panustas 10 punkti, 10 lauapalli (neist 5 ründelauast) ja 4 vaheltlõikega ning Ralf Küttise kontole jäi 9 punkti ja 5 lauapalli.

-Tamsalu Los Toros/TalTech | Foto: Siim Semiskar

“Enam magusamat võitu olla ei saa. Estiko viimane esiliigahooaeg ja esimest korda esiliigas võitjaks. Enam paremini ei saa,” kommenteeris Artur Liiv vahetult pärast lõpuvilet. Liiv kerkis finaalkohtumise lõpuhetkedel väga tähtsasse rolli, kui kaitses blokeeris vastaste pealeviske ja teisel pool pani võidukorvi. “Jah, ja siis tegin otsa väga rumala vea veel. Aga lõpp hea, kõik hea,” muigas Liiv.

“Raske oli (kaks päeva vastu pidada). Meie rõivistu ei lõhna enam ootusärevuse järgi, vaid tavaliselt Capsicami (populaarne valuleevendav ja soojendav salv – toim.) ja muude medikamentide järgi. Polnud kerge, aga tundub, et me tahtsime rohkem. Vastased treenivad meist palju rohkem, on nooremad, aga final four on final four. Siin otsustavad kogemused ja see, kes rohkem tahab,” lisas kergejõustiku taustaga Liiv.

Liiv tunnistas, et kohale tulnud publik ei lubanud neil lihtsalt kaotada: “Rahvale suur-suur tänu! Neid oli palju ja nad olid häälekad. Super!”

Jaan Erik Lepp sõnas kaotajate poolelt kommentaariks: “Vastased olid kindlasti kogenumad ja kui lõpuloterii peale läks, siis need kogemused pandi maksma. Meil oli plaan ajada mäng nii kiireks kui võimalik. Meie trump on noorus ja värsked jalad. Seda me peale surusime, aga tundus, et ei väsitanud neid piisavalt.”

scroll to top