fbpx
Close

Saku I liiga poolfinaal: legendid tõid saali pooltuhat fänni ja Estiko kustutas Karude tiitlilootused

-Tõnis Peil ja Janar Talts | Foto: Siim Semiskar

Tartus toimuva Saku I liiga finaalturniiri teine poolfinaal kujunes pea 500-pealise publiku ees mõnusaks trilleriks, kui põhiturniiri kolmandana final four’i pääsenud Tartu Kalev/Estiko alistas 94:84 (29:12, 21:21, 25:25, 19:26) põhiturniiri võitja TERE Kadrina Karud.

Esimesel veerandajal hea emotsiooniga kohalt minema saanud tartlased hoidsid turvalist eduseisu kuni viimase veerandaja keskpaika, kuid siis tegi Kadrina -20 pealt marulise spurdi ja jõudis kuue silma kaugusele. Enamaks Andres Sõbra hoolealused aga võimelised polnud ning paljude endiste Tartu tippmängijate sats jõudis pühapäevasesse finaali, kirjutab Basket.ee.

Kohtumise lõpus pikalt nelja veaga mänginud Artur Liiv kogus võitjate edukaimana 21 punkti ja 10 lauapalli, Timo Eichfuss lisas 18 silma ja 8 lauapalli, Silver Leppik ja Ott Toomsalu tõid mõlemad 16 silma ning Ken Karja viskas 12 punkti.

Kadrina Karude läbi põhihooaja edukaim mängumees Darin Johnson tõi 25 punkti ja 7 lauapalli, Tujara Henderson lisas 15 silma, Tõnis Peil panustas 12 punktiga, Rait Tammet kogus kaksikduubli 11 punkti ja 12 lauapalli (neist 6 ründelauast) ning Ander Talu tõi 12 silma.

“Peaaegu lõpuni mänguplaan töötas, aga viimasel veerandajal ühel hetkel läks asi päris kipsi ära,” rääkis Estiko treenerina tegutsev Raido Rebane pärast mängu. Tema sõnul polnud küsimus ainult selles, et kas tartlased kestavad 40 minutit Kadrina tempos ära, vaid tuli ka asjad õigesti ära teha. “Kaitses mängisime nii, nagu me kokku leppisime. Teadsime, et nad on hurraa-sats ning 17-20 punkti pole nende jaoks mingi vahe. Tulevad ja panevad kolm kolmest ja jälle on mäng. Ja nii ta oligi.”

Pühapäevases finaalis on Estikol vastas veel noorem ja tempokam Tamsalu Los Toros/TalTech. Rebane usub, et meeskonna füüsis peab kaks päeva järjest mängimist vastu küll. “Homme on jälle uus emotsioon, tiitli peale mäng. Ma ei näe probleemi.”

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud pooletuhande pealtvaataja kohta sõnas Rebane: “Kui sellised vanad legendid mängivad, siis pole eriti keeruline (rahvast tribüünile saada). Lisaks väga muljetavaldav oli täna ka Keila fänniarmee ja samamoodi ka Kadrina toetajad. Väga kihvt üritus, olen tõeliselt positiivselt üllatunud.”

Enda rolli kogenud mängumeeste juhendajana kommenteeris Rebane nii: “Janar (Talts) tuli meil sel aastal punti, aga varasemalt on meil pidevalt olnud Timo (Eichfuss), Silver (Leppik) ja Marek (Doronin). Mis seal ikka, mängijad nagu kõik teised. Mingi koha pealt on see (treenerile) palju lihtsam, kuna nad teevad treeneri eest palju asju ära.”

Kadrina Karude juhendaja Andres Sõber sõnas vahetult mängu järel: “Meil jäi puudu see, et esimesel poolajal lasti see vahe liiga suureks. Vastasmängijad on ka suurte kogemustega ja nad tabasid üllatavalt hästi. Olime nendega sel hooajal kaks korda mänginud ja jagu saanud. Aga vastane oli täna parem.”

Ühel minutilisel mõttepausil ütles Sõber oma meestele, et tartlased on 5-5 rünnakul meist kümme korda targemad, et tuleb hakata jooksma. Aga avapoolajal Karud oma tempot vastasele peale suruda ei suutnudki. “Nii ta ongi. Kui neid võita tahad, siis pead olema kiirem. Seal on 4-5 endist Eesti koondise tasemel meest. Kui me hakkama ei saanud, siis nad tõid palli üle ja harutasid targalt. Aga see on mäng ja teise poolaja tõttu on mul poiste üle hea meel, et nad väga tublid olid.”

Sõber lubas, et Kadrina Karud lähevad laupäeval pronksist autasu jahtima. “Positiivne on see, et homme on mäng varem ja saame rutem koju,” muigas Sõber. “Meie siin alla mingil juhul ei anna ja paneme kindlasti täiega!”

Saku I liiga finaalturniir jätkub laupäeval kell 14.00 pronksimänguga, kus kohtuvad TERE Kadrina Karud ja Keila Korvpallikool ning finaal Tartu Kalev/Estiko ja Tamsalu Los Toros/TalTechi vahel algab kell 17.00.

scroll to top