fbpx
Close

Saku I liiga poolfinaal: ühepoolne mäng, kus verd lendas, Los Toros oli valmis ja Keila ei mänginud korvpalli

-Ralf Küttis | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalavahetusel Tartu Ülikooli spordihoones peetav Saku I liiga finaalturniir algas ühepoolse poolfinaaliga, kui põhiturniiril teise asetuse saanud Tamsalu Los Toros/TalTech alistas 115:69 (30:10, 36:20, 25:20, 24:19) ennast kuuendalt positsioonilt nelja hulka murdnud Keila Korvpallikooli.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas mängiva TalTech/Optibeti duubelrivistuseks olevas Los Toroses on veidi enam kui viisiku jagu noori mehi, kes rohkemal või vähemal määral saanud karastust esindusklubi ridades. Just need mehed tõmbasid esimesel veerandil mängu kohe nii võimsalt käima, et esimese kümne minuti järel oli tablool skoor 30:10, kirjutab Basket.ee.

Sealt edasi enam mänguks ei läinudki, kuna Keila meeskond ei suutnud ennast koguda. Teisel veerandajal juhtus ka kahetsusväärne juhtum, kus väga õnnetult põrkasid omavahel kokku Los Torose äär Joosep Heinla ja Keila tagamees Christopher Lenk. Heinlat ja Lenki tohterdati esmalt saalis koha peal, kuid varsti viidi Lenk katkise ninaga kiirabiautosse ja Heinla pidi minema peahaavaga õmblema.

Ralf Küttis viskas võitjate edukaimana 19 punkti ja jagas ka 5 resultatiivset söötu, Janar Aniste panustas 16 punktiga, enne vigastust vaid 7,5 minutit platsil olnud Joosep Heinla tõi 13 silma ja 4 lauapalli, Karl Andres Matute Perner lisas samuti 13 punkti, Martin Otto Parve tõi 12 punkti ja 5 lauapalli, Ken-Martti Reinarti arvele kogunes 11 silma, 9 lauapalli ja 6 korvisöötu ning Jaan Erik Lepp panustas 10 punkti ja 7 sööduga.

Keila poolel viskas Matthew Powell 17 punkti, Kristen Kasemets ja Conrad Sengbusch tõid mõlemad 10 silma, Roland Tamkivi lisas 9 punkti ja Jagos Kremici kontole kogunes 8 punkti, 11 lauapalli ja 4 vaheltlõiget.

“Siin ei ole midagi analüüsida,” oli Keila peatreener Peep Pahv pärast mängu ilmselgelt löödud. “Riietusruumis tundus, et meie meeskond tuli ka (võitlema), aga platsi peal oli näha, et ei tulnud. Ma ei oska öelda miks, tõesti ei oska. Me tegime kõik asjad nii, nagu pidi tegema. Valmistusime mänguks tõsiselt ja meil oli skauting tehtud. Aga sellest kõigest pole midagi kasu, kui meeskond läheb esimesest sekundist nii krampi, et mängu kui sellist polegi.”

Pahv lisas: “Kui me oleks läbi hooaja mänginud sellist korvpalli, siis me poleks ju final four’i jõudnud. See, mida me täna mängisime, polnud korvpall. See oli mingi muu asi, millele ma ei oska isegi nimetust anda.”

Keila juhendaja sõnul on võimalik sellest saunast laupäevaseks pronksikohtumiseks koguda küll: “Mehed peavad kindlasti ka peeglisse vaatama, aga treeneritena peame mõtlema, kuidas seda teha. Sõimamised said vaheajal ära sõimatud. Nüüd peab kuidagi teistmoodi proovima.”

Los Torose juhendaja Rait Käbin sõnas: “Ma Keila kohta ei oska öelda, aga meie täitsa vaatasime videot ja olime selleks mänguks valmis. Tean, et isegi (Alar) Varrak kasutas trennis paari drilli, mida videost näha oli, et nad teha tahavad. Me olime nii hästi häälestunud, et täna ei tekkinud kahtlust.”

“See vahe läks nii suureks, et ega siin taktikast pole väga midagi rääkida, jah. Aga olid mingid asjad, mida me teadsime, et nad teha tahavad. Need me suutsime kohe alguses elimineerida. See meile edu tõi,” lisas Käbin.

Laupäevasele finaalile otsa vaadates küsisime Käbinilt, et kuidas teha nii, et noored mehed suurest võidust pilvedesse ei tõuseks ja oleks 24 tunni pärast uuest valmis mängima. “Mida me siin ikka nii väga võitnud oleme… esiliiga poolfinaali. Meil enamus tiimist treenib kaks korda päevas ja hakkab meistriliiga play-off’i mängima. Millegipärast mul sisetunne ütleb, et nad pole veel pilvedes,” muigas peatreener.

Homsete vastaste kohta on Käbinil enda sõnul enam-vähem pilt ees, kuid oma mõtteid ta veel avalikult sel teemal jagada ei soovinud. “Vaatame kõigepealt, kes vastu tuleb. Nad on nii erineva stiiliga võistkonnad ja mõlea vastu on meil alati põnev olnud. Eks Tartul tuleb homme kodupublik ka selja taha. Aga ma ei tea…. ma ei tea (, kumba eelistaksin),” sõnas Käbin lõpetuseks.

Reedeses teises poolfinaalis kohtuvad algusega kell 20.30 TERE Kadrina Karud ja Tartu Kalev/Estiko.

scroll to top