fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsar on suurte mängude mees!

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: IMAGO/Eibner/Scanpix

Kolmapäeval pidas Eesti korvpallikoondise tsenter Maik-Kalev Kotsar oma senise profikarjääri ilmselt kõige kaalukama mängu klubikorvpallis, kui Hamburg Towers kaotas Eurocupi kaheksandikfinaalis võõrsil 80:98 Valenciale. 25-aastane eestlane oli väljakutse vääriline ning kerkis statistiliselt platsi parimaks mängijaks.

Kotsar mängib Eurocupi A-alagrupis 6 võidu ja 10 kaotusega seitsmendaks jäänud Hamburg Towersis teist hooaega ning need ongi mehe seni esimesed profihooajad. Rõõm on tõdeda, et Kotsar on juba senise karjääri jooksul korduvalt näidanud, et otsustavatel hetkedel ta reeglina verest välja ei löö, vastupidi, viimastest aastatest on tal ette näidata mitmeid momente, kus tavapärasest suurema kaaluga matšides on ta kerkinud särama.

Aga alustame selle nädala kolmapäevast ja just sellest Valencia mängust. Hispaania liiga ühe võimsama eesliini – Bojan Dubljevic, Jasiel Rivero, Mike Tobey ja Victor Claver – vastu mängides kogus Kotsar 31,5 minutiga kohtumise kõrgeimad 23 silma (kahesed 10/11, vabavisked 3/4) ja efektiivsusteguri 28. Lisaks tõi eestlane 6 lauapalli (neist 4 ründelauast) ja 2 vaheltlõiget ning tegi ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

scroll to top