fbpx
Close

Peatreenerilt võimaluse saanud Treier: kõigil itaallastel tuleb silma peal hoida

-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste rahvuskoondis peab täna 2021. aasta EM-valikturniiri esimese kodumängu, kui võõrustab Saku Suurhallis kell 19.00 algavas kohtumises kahekordset Euroopa meistrit Itaaliat. Võrreldes avamänguga Põhja-Makedoonia vastu tegi Eesti koondise peatreener Jukka Toijala koosseisus ühe muudatuse – Rait-Riivo Laanet asendab saapamaal palliv Kaspar Treier.

Koos kaasmaalase Mikk Jurkatammega Itaalia esiliigas Ravenna meeskonnas mängiva Treieri tänavune hooaeg on kulgenud igati edukalt – nii isiklikus kui ka meeskondlikus plaanis. 20-aastane ja 199 cm pikkune ääremängija on sel hooajal toonud keskmiselt 9,8 punkti, 4,5 lauapalli ning 1,3 resultatiivset söötu, Ravenna hoiab idadivisjonis 20 võidu ja nelja kaotusega liidrikohta.

Laupäeva õhtul toimunud treeningu järel andis Treier portaalile Korvpall24.ee põgusa usutluse, kus rääkis Eesti koondise noorest koosseisust ja tänasest vastasest.

Peatreener ütles, et saad täna koosseisu. Mis tunnetega selle uudise vastu võtsid?

Ikka headega, kurb kindlasti ei ole (naerab – toim.). Kui esimeses mängus välja jäin, siis olin natuke kurb, aga see oli treeneri otsus. Ju siis tegi seekord sellise valiku.

Sa oled nüüd juba aastaid Itaalias mänginud, ilmselt saad nende meeste jutust aru, kui nad omavahel väljakul räägivad. Kas see on Sinu trump?

Mõnest asjast saab võib-olla aru jah. Mehi ka tegelikult juba tunnen, mõnede vastu olen mänginud ja mõnesid olen kohapeal mängimas näinud. Kindlasti saab põnev olema.

Kes on need Itaalia mängijad, kellel meil tuleb silma peal hoida?

Nende tagamängijad on väga teravad. Pikkadest kindlasti Giampaolo Ricci ja Filippo Baldi Rossi, kes mängivad Bologna Virtuses. Kõigil tuleb silma peal hoida. Mine sa tea, kes võib välja hüpata. Küll ma alles kiidan… (naerab – toim).

Itaalia näitas Venemaa vastu, et nad viskavad ülihästi, aga samas palli kaotatakse päris kergelt. Kas keskendusite sellele, et ei tohi lasta neil visata ja survestada ning sundida pallikaotusi tegema?

Kui seda Itaalia – Venemaa mängu vaadata, siis nad üritasid võimalikult võistkondlikult mängida ja võimalikult palju palli sööta. Sellepärast need pallikaotused ilmselt tulidki. Aga viskajad on nad kõik, nii pikad kui lühikesed. Sellele tuleb kindlasti suurt tähelepanu pöörata.

Sama lugu on ju ka Eesti koondises. Meie pikad, eesotsas Sinuga, on samuti väga terava käega.

Jah. Me peame kindlasti tasakaalu leidma, et korvi alt ka viskeid tuleks. Pukist ka võib-olla. Otseselt mingeid eraldi liikumisi me selle peale ei võtnud, aga special play-de pealt ja treeneri time out’i ajal pannakse sellele võib-olla natuke rohkem rõhku.

Räägi natuke Eesti koondisest ka. Nüüd on ikkagi väga noor koosseis. Kõik mehed on alla 30-aastased, pooled on 22 või nooremad. Ma vaatan, et siin treeningu lõpetuseks tehakse tongivõistlust, seda ei ole Eesti koondise trennis kümmekond aastat nähtud. Milline õhkkond meeskonnas valitseb?

See käib asja juurde! Ma arvan, et see on positiivne, et meil nii noor sats on. Siis saab nii-öelda agressivsemat korvpalli mängida, võib-olla sellist, mida nüüd mõningad aastad Eestis nähtud ei ole. Me peame selle nooruse kuidagi enda kasuks pöörama.

Põhja-Makedoonias võttis Eesti võidu ära, aga oskad Sa anda mingit hinnangut sellele, kui palju kõrgem on Itaalia koondise tase võrreldes Põhja-Makedooniaga? Kas meil on võiduvõimalust?

See on raske küsimus, mina ju Põhja-Makedoonia vastu ei mänginud. Itaalia meeskond on ka täitsa uus ja ma pole näinud, kuidas nad koos mängivad. Videost olen näinud, aga nende vastu mänginud ei ole. Ise usun, et Itaalia on ennast natuke paremini ette valmistanud. Lisaks sellele, et nad nägid nüüd meie ühte mängu, on nad kindlasti suure eeltöö ära teinud. Mängijate tase on ka võib-olla natuke kõrgem, kuid ma arvan, et see individuaalne tase ei tähenda tegelikult suurt midagi. Korvpall on võistkonnamäng ja võistkond peab hästi mängima.

Loodad ise täna ka väljakule saada?

Ikka!

scroll to top