Kaspar Treier ja Sassari Dinamo sõidavad autsaideritena külla 30-kordsele Itaalia meistrile

-Kaspar Treier | Foto: fiba.basketball

Pühapäeva õhtul kohtub Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo Itaalia korvpalli meistriliigas võõrsil valitseva meistri Milanoga. 24-aastase eestlase leivaisa on seitsme võidu ja 10 kaotusega liigatabelis 12. kohal, kuid Euroliigas palliv Milano hoiab 11 võidu ja kuue kaotusega hetkel neljandat positsiooni.

Mullu lõpetas Sassari Itaalia kõrgliiga põhiturniiri 17 võidu ja 13 kaotusega, mis andis viienda koha ning tagas kindla koha play-off’is. Veerandfinaalseerias läks eestlase koduklubi vastamisi Veneetsiaga ja võitis selle mängudega 3:1. Poolfinaalis tuli vastu aga pühapäeva õhtu vastane Milano, kes võitis kõik kolm kohtumist ning jõudis kindlalt finaali. See hooaeg pole mullu kaheksa parema hulka pääsenud Sassaril sedavõrd edukas olnud. Jaanuari lõpuks on klubi võitnud seitse kohtumist ja kaotanud kümme, mis annab 16 võistkonna seas hetkel 12. koha.

Sarnaselt Joonas Riismaa koduklubile Brindisile on ka Sassari otsinud meeskonnas uut hingamist. Treieri koduklubi vahetas selle nädala keskel välja peatreeneri, kelleks seni oli 65-aastane Piero Bucchi, kes juhendas klubi alates 2021. aasta novembrist. Sassari eesotsas on nüüd 55-aastane Nenad Markovic, kes viimati oli Prantsusmaa kõrgliigas Dijoni ja enne seda aastaid Türgi meistriliigas Gaziantepi peatreener.

Itaalias meistriliigas on Sassari ridades pallival 24-aastasel Treieril käimas juba neljas järjestikune hooaeg. Mullu sai eestlane kirja 22 kohtumist ning tõi neis keskmiselt 13,5 minutiga 4,2 silma ja 2,5 lauapalli. Tänavu on 203 cm pkkune Treier visanud 15 minutiga keskmiselt 4,9 punkti ja võtnud 1,7 lauapalli. Korvpalli Meistite liigas on mängumees saanud 16 minutiga kirja keskmiselt 5 silma ja 2,4 lauapalli.

Itaalia meistriliigas on Sassari resultatiivseim olnud 26-aastane ameeriklane Breein Tyree, kelle arvele on jäänud 25,5 minutiga 13,5 punkti, 2,2 lauapalli ja 2,3 korvisöötu. Teda on tagaliinis toetanud 32-aastane kaasmaalane Brandon Jefferson, kes on visanud 27,5 minutiga 12,8 silma, võtnud 3,3 lauapalli ja jaganud 4 tulemuslikku söötu.

Eestlase koduklubi vastane pühapäeval on Itaalia valitsev meister Milano. Meeskonnal on ette näidata 30 Itaalia meistritiitlit, kolm Euroliiga tiitlit, kaheksa Itaalia karikavõitu ja neli superkarikat. Eelmisel hooajal lõpetas Milano Itaalia meistriliiga põhiturniiri 23 võidu ja 7 kaotusega, mis andis liigatabelis esikoha. Veerandfinaalseerias alistati Pesaro, poolfinaalis Sassari ja ülipõnevas finaalis seitsme mängu järel Bologna Virtus ning 30. korda tõsteti peakohale tõsteti liigakarikas.

Milano eesotsas on alates 2019. aastast 64-aastane Ettore Messina, kellel on ette näidata neli Euroliiga tiitlit, kolm VTB Ühisliiga karikat, kuus Venemaa liigakarikat ja hulk muid auhindu. Itaalia meistriliigas hoiavad Messina ja Milano 11 võidu ja kuue kaotusega praegu neljandat positsiooni. Euroliigas on klubil kirjas 10 võitu ja 13 kaotust, mis annab liigatabelis 12. koha.

Itaalia meistriliigas on Milano parim olnud 32-aastane Nikola Mirotic, kelle arvele on jäänud 27 minutiga keskmiselt 16,5 punkti ja 5,7 lauapalli. Hispaanlane on vigastuse tõttu küll väljakult paar kuud eemal olnud, aga peaks peagi terve olema ja on võimalik, et teda näeb pühapäeval Sassari vastu väljakul. Heas hoos on olnud ka 32-aastane tagamängija Shabazz Napier, kes on visanud keskmiselt 26,5 minutiga 14,6 silma, võtnud 2,2 lauapalli ning jaganud 3,4 korvisöötu. Kahekohalise punktisumma on keskmiselt kirja saanud ka 29-aastane ääremängija Shavon Shields, kes on toonud 25,5 minutiga 14,5 punkti, 4,1 lauapalli ja 2,8 resultatiivset söötu.

Pühapäevase kohtumise eel on Optibeti koefitsendimeistrite hinnangul kindel favoriit koduväljakul palliv Milano. Nende ridade kirjutamise hetkel on Milano võidukoefitsent 1,18 ja eestlase koduklubil 5,13.

Treieri ja Sassari hooeg Itaalia meistriliigas jätkub 4. veebruaril, kui kodusaalis minnakse vastamisi üheksandal positsioonil oleva Cremona Vanoliga, kes on sel hooajal teeninud kaheksa võitu ja üheksa kaotust.

Koefitsiendid: Optibet