fbpx
Close

INTERVJUU | Üllar Kerde: kõige vähem hinnatud inimesed Eestis on korvpallitreenerid!

-Üllar Kerde | Foto: Rasmus Pitkänen

Rahvusvahelisel naljapäeval ehk 1. aprillil 68. sünnipäeva tähistanud endine Eesti rahvuskoondise peatreener Üllar Kerde on taasiseseisvumise ajal olnud üks kolmest mehest, kes saanud Eesti meeskonna viia mängima Vana Maailma kõige kõrgemale tribüünile ehk EM-finaalturniirile. Kuigi juba mõnda aega on Kerde suurest korvpallist eemal olnud, siis on ta viimasel kahel hooajal “kätt soojas” hoidnud Keila Korvpallikooli esiliigatiimi abistades.

Korvpall24 haaras Kerdel nööbist kinni märtsi lõpus pärast Keila põhiturniiri kodumängu G4S Noorteliiga vastu. Palusime kogenud treeneril rääkida, kuidas ta hindab praegust esiliiga taset, kui hästi on meie kõrgliigaklubid komplekteeritud, kas esiliiga parematel tiimidel oleks šanssi ka meistriliiga tagumise otsa vastu ning kuidas on tema jaoks ennast tõestanud Eesti-Läti liiga.

Intervjuu teises pooles viisime suve lõpul toimuvat EM-finaalturniiri silmas pidades jutu loomulikult koondise radadele ning tahtsime teada, kuidas hindab pikalt Soomes treeneritööd teinud Kerde rahvusmeeskonna juhendaja Jukka Toijala seniseid tegemisi ning kuidas võrrelda tema, Tiit Soku ja Jukka Toijala koondiseid omavahel.

scroll to top