fbpx
Close

Tartu Ülikooli korvpallikooli kasvandik siirdub Saksamaa korvpalliakadeemiasse

-Jorke Aav Urspringi korvpalliakadeemias | Foto: TÜASK

-Jorke Aav Urspringi korvpalliakadeemias | Foto: TÜASK

Tartu Ülikooli korvpallikooli 2005. aastal sündinud kasvandik Jorke Aav siirdub neljaks aastaks Saksamaale, Urspring korvpalliakadeemiasse.

15-aastane tagamängija teenis juunis toimunud prooviperioodiga Urspring Basketball Academy nelja-aastase stipendiumi ja liitumise nende koolisüsteemiga. Mängima hakkab ta esialgu NBBL meeskonnas Saksamaa noorteliigat.

Urspring korvpalliakadeemia peatreeneri Johannes Hübneri sõnul oodatakse Jorke liitumist. “Meil on väga hea meel ja ootame Jorkega töötamist. Mulle on algusest peale meeldinud tema oskused, anne ning võitluslikkus. Ka platsiväliselt sobib ta meie Urspringi perekonda väga hästi,” sõnas Hüber Tartu klubi pressiteate vahendusel.

Tartu Ülikooli korvpallikooli juhil Joosep Toomel on Jorke üle hea meel: “Mul on väga hea meel, et meie korvpallikooli õpilane teeb suure sammu oma unistuste poole. Soovime talle Saksamaal edu ja loodame, et Tartust on sirgumas järjekordne talent.”

Lõuna-Saksamaal, Ehingenis, Münchenist paarisaja kilomeetri kaugusel asuv Urspring Basketball Academy on ühendanud juba 25 aastat korvpalli ja gümnaasiumi tasemel koolihariduse omandamise. Akadeemias treenivad igapäevaselt Saksamaa noorteliigade JBBL & NBBL pallurid, kellest mitmed on Saksamaa, Tsehhi, Luksemburgi jt riikide noortekoondislased.

Süsteemi esindusmeeskond on ProA meeskond Urspring Ehningen, mille värske peatreener on Urspringi kasvandik ja endine DBB mängija Felix Czerny. Czerny on tuttav mees Kristian Kullamäele ja Henri Drellile, nimelt oli just tema Brose Bamberg duubelmeeskonna Baunach Young Pikes peatreener ning Kristian ja Henri mängisid tema käe all mõned aastad tagasi.

Urspring basketball Academy noortesüsteemist on sirgunud erinevate kõrgliigade mängijad ja koondislased: Kenneth Ogbe (Berliini Alba, Euroliiga), Lucca Staiger (Braunschweig, Bundesliga), Christian Sengfelder (Bamberg, Bundesliga), Akeem Vargas (Frankfurt, Bundesliga), Mahir Agva (Darüssafaka, Türgi), Malik Müller (Hamburg, Bundesliga), Justin Raffington (Vechta, Bundesliga) Bogdan Radosavljevic (Hamburg, Bundesliga), Sid Marlon Theis (Bremerhaven, ProA), Julius Wolf (Jena, ProA), Gavin Schilling (Ulm, Bundesliga).

scroll to top