fbpx
Close

Hispaanias jätkav Jaan Puidet: olen lojaalne mängija ja tunnen, et olen tiimi väga hästi sulandunud

-Jaan Puidet | Foto: UEMC Real Valladolid Baloncesto Facebook

-Jaan Puidet | Foto: UEMC Real Valladolid Baloncesto Facebook

Hispaania tugevuselt teises liigas ehk LEB Goldis palliv Real Valladolid Baloncesto teatas reedel, et uuel hooajal jätkab nende ridades mullu poole hooaja pealt klubiga liitunud 29-aastane ja 192 cm pikkune Eesti tagamees Jaan Puidet.

Pärast kaasmaalase Martin Paasoja rasket põlvevigastust 2020. aasta lõpus otsustas Hispaania tiim asenduse tuua samuti Eestist ning otsus langes Puideti kasuks. Kohe esimestes kohtumistes kerkis meie mees klubi jaoks olulisse rolli, kui avakohtumistes viskas ühel pool väljakut keskmiselt kahekohalise arvu punkte ja teisel pool platsi panustas võimsalt kaitses.

Kuigi Puideti hoogu rikkus vahepealne näputrauma, siis sai ta lõpuks Real Valladolidi särgis 14 kohtumisega kirja keskmiselt 21,5 minutit, 6,7 punkti (viskeprotsendid kahestel 70,4% ja kolmestel 41,7%), 2,5 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Klubi kodulehel avaldatud artikli sõnul seisnes Puideti põhivoorus aga just kaitsemängus.

“Olen väga õnnelik, sest olen klubi ja selle kultuuri väga hästi omaks võtnud. Olen kogu suve oodanud, millal lepinguläbirääkimised toimuvad. Olen lojaalne mängija ja eelmisel aastal andis Real Valladolid mulle võimaluse ning kuna tingimused on kõikides aspektides täidetud, siis see ongi minu järjepidevuse üks põhjuseid,” kommenteeris Puidet klubi kodulehe vahendusel.

Eestlane lisas: “Ma armastan seda linna, inimesi klubis ja tunnen, et olen tiimi väga hästi sulandunud. Sealsed inimesed teevad minu jaoks kõik ning see on nagu perekond. Minu jaoks pole sellest midagi tähtsamat.”

Meeskonna peatreener Roberto Gonzalez sõnas: “Selle lepingupikendusega tagame endale kogenud mängija olemasolu, kes tunneb seda liigat ja meie klubi. Ta suudab mängida kõikidel perimeetripositsioonidel, aidata palju lauavõitluses ja on väga hea kaitsemängija. Meil on väga hea meel, et Jaan uuesti võistkonnas on.”

Real Valladolidil on nüüd koos Puidetiga uueks hooajaks lepinguga kaetud kuus mängijat: vanadest olijatest ka hispaanlased Sergio de la Fuente ja Juan Garcia-Abril ja rootslane Melwin Pantzar ning uutest tulijatest ameeriklane Alec Wintering ja lätlane Davis Geks.

scroll to top