fbpx
Close

INTERVJUU | Tihedas Hispaania esiliigas kohanenud Jaan Puidet: pean kõik musta töö ära tegema

-Jaan Puidet | Foto: UEMC Real Valladolid Baloncesto Facebook

Real Valladolidi meeskonnas kolmanda hooaja seljataha jätnud Jaan Puidet rääkis Korvpall24 portaalile, kuidas ta end Hispaanias tunneb ja mis on teda mitu aastat samas klubis hoidnud. Uurisime 31-aastaselt kogenud mängumehelt, milline on Hispaania esiliiga ehk LEB Gold, Real Valladolidi klubi ja tema emotsioonid pärast lõppenud hooaega. Intervjuu lõpus tahtsime ka teada, miks Puidet otsustas puhkuse asemel kohe hooaja lõppedes veel ka 3×3 korvpallis Eesti eest Euroopa mängudel kaasa teha.

Karjääri jooksul on 191 cm pikkune Puidet pallinud mitmetes Eesti meeskondades ning välismaal Rootsis Östersundi Jämtlandi ja Hispaanias Real Valladolidi särgis. Viimastel aastatel on eestlane teeninud korralikult mänguaega ja kandnud võistkonnas olulist rolli. Lõppenud hooajal jäi Puideti arvele keskmiselt 19,5 minutiga 3,8 punkti, 2,9 lauapalli ja 1,5 resultatiivset söötu.

Küsisime Puidetilt, kuidas on tema roll tiimis ajaga muutunud, milline on klubi peatreeneri stiil, kuhu on liikunud Hispaania esiliiga tema seal oldud aja jooksul ja miks näeme eestlast Real Valladolidis ka järgmisel aastal. Samuti tuli jutuks Puideti hispaania keele oskus ja uurisime, kas tal on ambitsioon end võimalusel ACB-s ehk Hispaania kõrgliigas proovile panna. Lisaks selgus, et Puidet hoiab aktiivselt silma peal Eesti liigas toimuval ning ilmnes, kes oli tema hinnangul kohalikus liigas kõige arenenum mängija.

scroll to top