fbpx
Close

INTERVJUU | Prometey tagamängija Ilya Sydorov: mind üllatas, kui hästi eestlased korvpallist aru saavad

Ilya Sydorov | Foto: Siim Semiskar

Ukraina klubi BC Prometey tuli eelmisel hooajal Eesti-Läti liigasse, lõi kohe jalaga ukse lahti ning kindlustas endale debüüthooajal ka meistritiitli. Korvpall24 võttis ühendust Prometey ja Ukraina koondise tagamängija Ilya Sydoroviga ning uuris temalt, milliste tunnetega ukrainlane lõppenud hooajale tagasi vaatab, missuguse mulje jätsid Eesti-Läti liiga ja Eurocup, mida tähendab mehe jaoks Ukraina rahvuskoondise esindamine ning kas ta mäletab Milanos peetud mängu Ukraina ja Eesti vahel.

26-aastane Sydorov tegi Ukraina meistriliigas debüüdi hooajal 2014/2015 Yuzhny Khimiku ridades, kus ta pallis 2019. aastani. Seejärel siirdus 186 cm pikkune mängumees Prometey ridadesse, mis on mehe koduklubi ka tänasel päeval. Eelmise aasta kevadel, kui algas Venemaa täiemahuline sissetung ja Ukraina meistriliiga mängud lõppesid, sai tagamängija kirja esimesed kohtumised välisliigas. Tšehhi meistriliigas Lions Hradeci meeskonnas tegi ukrainlane kaasa viies mängus. Lõppenud hooajal jätkas Ukraina koondislane Prometey särgis ning Eesti-Läti liiga 19 kohtumises sai ta keskmiselt 21 minutiga kirja 10 punkti, 2,4 lauapalli ja 4,2 resultatiivset söötu.

Küsisime Ukraina mängumehelt, kas ta jäi Eesti-Läti liiga ja Eurocupi hooaja ning tulemustega rahule, kui keeruline oli leida motivatsiooni väiksemate klubide vastu ja minna nende mängude pealt vastamisi Eurocupi tugevate meeskondadega ning kuidas jäi ta enda hooajaga rahule isiklikus plaanis. Samuti ei saanud me küsimata jätta, kelle vastu oli Eesti-Läti liigas kõige keerulisem mängida, mille poolest üllatasid teda Eesti mängijad ja miks on tema arvates Eesti-Läti liiga õige koht Prometey jaoks. Lisaks rääkis 26-aastane Sydorov koondise esindamisest ning vabandas eestlaste ees, et Eesti koondise teekonna Milanos korvpalli Euroopa meistrivõistlustel lõpetas. Ukrainlane tõi välja kolm nime, kes temale Eesti meestekoondisest eredalt meelde jäid ja muljet avaldasid. Intervjuus selgub muuhulgas, millistel mängijatel Ukraina koondislane silma peal hoiab ja mida toob järgmine hooaeg tema jaoks.

scroll to top