Kalev/Cramo jahib suurfavoriidiks tembeldatud Prometey vastu turniiritabeli esikohta ja Eesti-Läti liiga publikurekordit

Laupäeva õhtul näeb Tallinnas Eesti-Läti liiga liidrite duelli, kui BC Kalev/Cramo võtab kodusaalis vastu BC Prometey. Mõlemal klubil on turniiritabelis 15 võitu ja üks kaotus ning tänase mängu järel selgub, kellest saab ainuliider. Kalev/Cramo ja Prometey mäng on kõikidele pealtvaatajatele tasuta ning selle sammuga proovib valitsev Eesti meister võtta enda nimele Eesti-Läti liiga publikurekordi.

Eesti klubi ainus kaotus sel hooajal pärineb novembri lõpust, kui võõrsil pidi Kalev/Cramo tunnistama Prometey ülikindlat 103:72 paremust. Kaotuse järel on aga suudetud võidulainele naasta ja teenitud seitse järjestikust võitu. Kalev/Cramo eesotsas on teist hooaega 40-aastane Heiko Rannula, kes on peatreenerina tulnud Eesti meistriks Pärnuga 2022. aastal ja mullu Kalev/Cramoga. Eelmisel hooajal jäi Kalev/Cramo Eesti-Läti liigas neljandaks ning nelja parema hulka jõuti ka FIBA Europe Cup’is.

Kalev/Cramo parim on tänavu olnud aastaid Pärnus pallinud, kuid tänavu pealinna särgi selga tõmmanud Mihkel Kirves. 27-aastane mängumees on teinud kaasa 15 kohtumises ning toonud neis keskmiselt 24 minutiga 12,1 punkti, võtnud 7,5 lauapalli ja jaganud 1,7 korvisööu. Kahekohalise punktisumma on keskmiselt kirja saanud ka 30-aastane hispaanlane Manny Suarez, kelle arvele on jäänud 16 minutiga 10,1 silma ja 4,3 lauapalli.

Resultatiivsuse poolest on silma paistnud ka eestlased Kregor Hermet ja Mikk Jurkatamm. 26-aastane Hermet on 20 minutiga visanud keskmiselt 9,9 punkti, hankinud 4,4 lauapalli ja jaganud 1,7 korvisöötu. 23-aastane Jurkatamm on toonud keskmiselt 21 minutiga 9,6 silma, 3,1 lauapalli ja 2,2 tulemuslikku söötu.

Ukraina võistkond teenis kaotuse novembri alguses, kui kodusaalis jäädi üllatuslikult alla Ogrele 85:76. Pärast kaotust on Prometey teeninud Eesti-Läti liigas 10 võitu järjest. Prometey peatreener on alates 2021. aastast olnud 60-aastane Ronen Ginzburg, kes oli aastatel 2013-2023 ka Tšehhi koonide peatreener.

Eelmisel hooajal võitis Ukraina klubi tema juhendamisel Eesti-Läti liiga põhiturniiri vaid ühe kaotusega. Veerandfinaalseerias saadi Viimsilt üks kaotus, aga mängudega 2-1 jõuti nelja parema hulka. Poolfinaalis alistas Prometey kindlalt Viimsi, finaalis Riia VEF ning tuldi Eesti-Läti liiga võitjaks. EuroCup’il jõuti poolfinaali, kus tasavägises poolfinaalis jäädi alla Türk Telekomile 74:76.

Kul Eesti klubil oli kaks mängijat, kelle keskmine punktisumma oli üle kümne, siis Ukraina klubil tuleb Tallinnasse meeskonnaga, kus selliseid mängumehi on koguni neli. Prometey parimana on Eesti-Läti liigas keskmiselt enim punkte toonud 28-aastane ameeriklasest keskmängija Tai Odiase, kelle arvele on jäänud 19,5 minutiga 13,1 punkti ja 5,3 lauapalli. Teda on tagaliinis toetanud 29-aastane kaasmaalane Robert de Juan Gray Jr, kes on visanud 20,5 minutiga keskmiselt 13 silma, võtnud 3 lauapalli ja jaganud 3 tulemuslikku söötu.

30-aastane ja 196 cm pikkune ameeriklane Ronald March on lisanud omalt poolt keskmiselt 20 minutiga 11,9 punkti, 3,6 lauapalli ja 2,2 korvisöötu. Korvi all on Prometeyl 217 cm pikkune Tšehhi mängumees Ondrej Baldwin, kes on 18,5 minutiga saanud keskmiselt kirja 11,2 silma, võtnud 7,6 lauapalli ja jaganud 2 resultatiivset söötu.

Eesti-Läti liiga liidrite heitluses on Optibeti koefitsendimeistrite hinnangul soosik võõrsil palliv Prometey. Nende ridade kirjutamise hetkel on Ukraina klubi võidukoefitsent 1,4 ja Kalev/Cramol 2,96.

BC Kalev/Cramo hooaeg jätkub järgmisel reedel, kui valitsev Eesti meister sõidab külla 14. positsiooni hoidvale Valmierale (4-13). Prometey järgmine kohtumine Eesti-Läti liigas on täpselt nädala pärast ehk laupäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi viiendal kohal oleva Riia Zelliga (12-6).

Koefitsiendid: Optibet