fbpx
Close

INTERVJUU | Võitlusele ja pidevale arengule panustav Carlos Jürgens on Leedus liigutatud uuele positsioonile: ma tõesti naudin seda

-Carlos Jürgens | Foto: BC Kėdainių NEVĖŽIS Facebook

Kui eelmisel hooajal said korvpallisõbrad hoida silma peal Leedu kõrgliigas pallinud Kristian Kullamäel, siis tänavu on taas põhjust liigat jälgida, sest Kedainiai Nevežis-Optibeti ridades pallib Carlos Jürgens. 25-aastane eestlane on tagasi Euroopas üle pikkade aastate, kui viimased neli aastat oli mängumees ookeani taga ja kuulus ülikooliliigas Oral Robertsi ülikoolimeeskonda. Korvpall24.ee portaal uuris Jürgensilt, kuidas pääses ta oma esimesel profiaastal tugevasse Leedu meistriliigasse ja milliste muljetega ta hooaja esimesele poolele tagasi vaatab.

Leedu meistriliigas on 194 cm pikkune Jürgens teinud kaasa 16 kohtumises ning teeninud korralikult mänguaega. Keskmiselt 22,8 minutiga on tema arvele jäänud 8,6 punkti, 2,1 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Eriti head minekut on Jürgens suutnud näidata alates detsembrikuust, kus eestlane suutis kolmes liigamängus järjest visata vähemalt 20 punkti ning ka tema resultatiivsete söötude numbrid tõusid. Intervjuus tuleb pikalt juttu ka sellest, mis on need tagamaad, mille abil on asjad õigetesse rööbastesse jooksnud.

Küsisime Jürgensilt, miks otsustas ta just Leedu kõrgliiga ja Nevežis-Optibeti võistkonna kasuks ja mis pakkumised tal veel laual olid. Muuhulgas saime teada, mis positsioonil ta peamiselt mängib, kui rahul on ta oma senise rolliga meeskonnas ja mida peatreener Gediminas Petrauskas temalt ootab. Samuti rääkis eestlane kohanemisest Leedus, võistkonna komplekteerimisest ja eesmärkidest, mängust Kaunase Žalgirise vastu, Leedu sügavast korvpallikultuurist ning USA ja Euroopa korvpalli erinevusest.

scroll to top