fbpx
Close

Heas hoos Carlos Jürgens ja Kedainiai jahivad võidulisa Kullamäe endise koduklubi vastu

-Carlos Jürgens | Foto: BC Kėdainių NEVĖŽIS Facebook

25-aastane Carlos Jürgens sõlmis pärast USAs pika ülikoolitee lõppu suvel lepingu mullu Leedu kõrgliigas kaheksandana koha teeninud Kedainiai Nevežisega. Pühapäeval võõrustab turniiritabelis eelviimast kohta hoidev eestlase koduklubi Kristian Kullamäe eelmise hooaja leivaisa ja neljandal kohal olevat Panevezyse Lietkabelist.

Kedainiai Nevežise peatreener on 38-aastane Gediminas Petrauskas, kes on varasemalt Šiauliai juhendajana tulnud kolmel korral Balti liiga võitjaks. Eelmisel hooajal sai Kedainiai 14 võitu ja 19 kaotust ning selle saldoga pääses klubi play-off-i. Veerandfinaalseerias pidi eestlase koduklubi tunnistama Kaunase Žalgirise 2:0. Sel hooajal pole Kedainiail nii hästi läinud. Kui seljataga on 13 kohtumist on klubil kirjas kaks võitu ja 11 kaotust. Liigatabelis hoitakse selle saldoga endise Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi juhendatava Šiauliai ees eelviimast kohta.

Leedu meistriliigas on 25-aastane Jürgens saanud kirja 13 mängu ning toonud neis keskmiselt 20,5 minutiga 7,2 punkti, 1,8 lauapalli ja 2,6 resultatiivset söötu. Viimases kahes kohtumises on eestlane näidanud eriti häid etteasteid. Võidumängus Gargždai vastu sai ta 28 minutiga kirja 22 punkti, 3 lauapalli ja 2 korvisöötu. Möödunud pühapäeval kogus Jürgens tasavägises mängus Žalgirise vastu 28 minutiga 20 silma ja 7 tulemuslikku söötu, kuid sellest võiduks ei piisanud ning eestlase koduklubi pidi tunnistama Leedu tippklubi 102:98 paremust.

Kedainiai resultatiivseim on sel hooajal olnud 28-aastane Zane Waterman, kelle arvele on jäänud keskmiselt 29 minutiga 15 punkti, 6,5 lauapalli ja 1,3 korvisöötu. Teda on toetanud 190 cm pikkune Sean McNeil 13,9 silma, 1,8 lauapalli ja 1,3 resultatiivse sööduga. Heas hoos on olnud ka 30-aastane Ignas Vaitkus, kes on kogunud 29 minutiga 12,7 punkti, 4,3 lauapalli ja 2,5 tulemuslikku söötu.

Eestlase koduklubi pühapäevane vastane on Panevezyse Lietkabelis, kus mullu pallis ka Kristian Kullamäe. Eelmisel hooajal lõpetas Panevezys põhiturniiri 23 võidu ja 10 kaotusega, mis andis neljanda positsiooni. Veerandfinaalseerias alistati Utena Juventus, poolfinaalis jäädi mängudega 3:1 alla Kaunase Žalgirisele ning tasavägises pronksiseerias alistati Jonava 3:2.

Käesolevat hooaega alustas Panevezys eestlastele tuttava lätlase Roberts Štelmahersi juhendamisel, kes oktoobri lõpus kehvade tulemuste tõttu lahti lasti. Seejärel haaras taas peatreeneri rolli enda kätte 47-aastane Nenad Canak, kes juhendas klubi aastatel 2018-2023. Suvel läks serblane Türk Telekomi peatreeneriks, aga lahkus sealt oktoobri lõpus ja hakkas taas juhendama enda jaoks tuttavat Panevezyst. Sel hooajal on klubi teeninud kaheksa võitu ja neli kaotust.

Panevezyse parim on olnud 33-aastane Gediminas Orelik, kes on visanud 28,5 minutiga keskmiselt 15,1 silma, võtnud 5,3 lauapalli ja jaganud 3,7 korvisöötu. Paulius Valinskas on toetanud teda 12,9 punkti, 1,8 lauapalli ja 4,3 resultatiivset sööduga. Korvi all on heas hoos olnud Nikola Popovic, kelle arvele on jäänud 11,1 silma, 4,1 lauapalli ja 1,5 tulemuslikku söötu.

Kohtumise eel on Optibeti koefitsendimeistrite hinnangul favoriit võõrsil palliv Panevezys. Nende ridade kirjutamise hetkel on Jürgensi koduklubi võidukoefitsent 3,4 ja Panevezysel 1,25. Seejuures kasutab Nevežise sotsiaalmeedia mängu reklaamimisel just viimasel ajal heas hoos olnud Jürgensi pilti.

Kedainiai hooaeg jätkub 29. detsembril, kui külla sõidetakse Utena Juventusele, mis hoiab liigatabelis kaheksa võidu ja viie kaotusega viiendat kohta.

Koefitsiendid: Optibet

scroll to top