Kristian Kullamäe: loodan, et isa Gert tuleb tihedamini, sest kui ta siin käis, võitsime mängud otsustavate visetega

-Kristian Kullamäe | Foto: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys Facebook

Leedus head hooaega tegev Eesti koondise tagamängija Kristian Kullamäe ja tema koduklubi Panevežyse Lietkabelis alustavad kohe-kohe hooaja kõige otsustavamate faasidega. Laupäeval ehk täna pannakse pall mängu järjekordses Leedu kõrgliigakohtumises, vastaseks tabeli kolmas tiim Alytuse Wolves, kes paikneb liigas täpselt nende ees. Juba 12. aprillil kohtutakse koduväljakul Eurocupi kaheksandikfinaalis Pariis Basketiga.

Selleks hooajaks kokku pandud ambitsioonika Wolvesi meeskonnaga on Lietkabelisel tänavuse hooaja liigamängude seis seni 1-1 ning Kullamäe on nendes kohtumistes visanud vastavalt 19 ja 11 silma. Eestlase keskmised näitajad Leedu kõrgliigas on senise 25 matšiga olnud 25,2 minutit, 14,1 punkti, 3,1 lauapalli ja 4 söötu. Eurocupis, kus Lietkabelis lõpetas tihedas A-alagrupis neljandana, on Kullamäe kogunud 18 mänguga keskmiselt 24,8 minutit, 10,4 punkti, 3,3 lauapalli ja 3,5 korvisöötu.

Panevežyse klubi kodulehekülg tegi Kullamäega sel nädalal intervjuu, kus uuriti eestlase arvamust tiimi senise käekäigu ning hetkevormi kohta. Veel saime teada, kuidas on Kullamäe rahule jäänud enda senise hooajaga Leedus ning et Leedu kõrgliiga nii hea tase oli tema jaoks üllatav. Lisaks tuli välja, et varem pikalt Saksamaal ja Hispaanias mänginud tagamehe jaoks on mõnus mängida kodule oluliselt ligemal ning isa Gert võiks veel rohkem külas käia, kuna tundub, et tema kohalolek toob Lietkabelisele õnne.