fbpx
Close

INTERVJUU | Carlos Jürgens oma esimesest profihooajast, Leedu klubiga lepingu pikendamisest ja suvistest plaanidest

-Carlos Jürgens | Foto: BC Kėdainių NEVĖŽIS Facebook

Eelmisel aastal lõpetas Carlos Jürgens üliõpilasliigas NCAA enda neljanda hooaja Oklahoma Oral Robertsi ülikooli ridades. Seejärel sõlmis eestlane oma esimese profilepingu Leedu meistriliigas palliva Kedainiai Nevežis Optibeti meeskonnaga ja suutis põhiturniiri üheksandana lõpetanud klubis näidata häid etteasteid. Korvpall24.ee portaal uuris 25-aastaselt mängumehelt, kuidas ta jäi rahule lõppenud hooajaga ja missugune on ühe mängija elu Leedus, kus korvpall on justkui religioon. 

Viimasel ülikooliaastal jäi 194 cm pikkuse eestlase arvele Oral Robertsi ridades keskmiselt 25,5 minutiga 9 punkti, 4,2 lauapalli ja 2,3 korvisöötu. Tänavu pallis Jürgens tugevas Leedu liigas Kedainiai Nevežis Optibeti meeskonnas, kus ta viskas 24 kohtumises keskmiselt 7,7 silma, võttis 2 lauapalli ja jagas 2,8 resultatiivset söötu.

Rääkisime intervjuus 25-aastase eestlasega teda vaevavast vigastusest ja taastumisprotsessist. Seejärel tuli jutuks lõppenud hooaeg, mille palusime Jürgensil nii enda kui ka tiimi vaates kokku võtta. Lisaks tuli jutuks tema roll väljakul, napilt play-off’ist välja jäämine ning otsus mängida Kedainiai meeskonnas veel vähemalt üks hooaeg. Samuti rääkisime korvpalli tähtsusest Leedus ja sellest, mille poolest erinevad nii mängud kui ka treeningud USA ülikooliliigas ja Leedu meistriliigas. Lõpetuseks saime teada, milliseid muutuseid klubi kahe hooaja vahel teeb ja millised on Jürgensi suvised plaanid.

scroll to top