fbpx
Close

INTERVJUU | Pärnu noortetreener Mait Käbin: olen suutnud inimestesse sporti ja korvpalli süstida

-Mait Käbin | Foto: Raivo Tammus

KK Pärnu U16 koosseisuga G4S Noorteliigas hea hooaja teinud ja pronksmedalid kaela saanud treener Mait Käbin on hoolealuste üle uhke. Kaks parimat neist tassisid meeskonda võrdselt. Jesper Roman (15-aastane) viskas keskmiselt 24,7 punkti mängus ja Andreas Pärn (15-aastane) 22,8 silma mängus. Lisaks tõid need kaks ära ka Saku II liiga pronksmedalid, teenides sealgi mängides suuri minuteid. 

Käbini U16 satsi selle hooaja saavutuste kaalu tõstab ka asjaolu, et Pärnu mängis mõned otsustavad kohtumised viie mehega. Pingil olid füüsiliselt tagavaravariandid olemas, aga tähtsates mängus neid platsile ei usaldatud. Kuidas see kõik käis ning kuidas noorte korvpallis üldse asjad on, sellest treener Mait Käbin räägib intervjuus juba lähemalt.

Korvpall24.ee portaal sattus Käbini tegemisi vaatama U16 vanuseklassi veerandfinaalis Viimsis koos marulise publikuga ning pettuma ei pidanud, kuna mängu saatus otsustati viimastel hetkedel. Oli võiduvise, visa võitlus ning karismaatiline treener, kes teeb asju nii, et paljud hoolealused veel hiljemgi hea sõna ning pildiga meenutavad. KK Pärnu U16 tiim sai KK Viimsi U16 Mustast meeskonnast lõpuks jagu kahe mängu kokkuvõttes seitsme punktiga.

scroll to top