EESTLASED VÄLISMAAL | Tass on Belgias finaalist ühe sammu kaugusel, Vene ja Puidet madistavad omavahel

-Matthias Tass | Foto: Basketbalclub Oostende Facebook

Paljudes Euroopa korvpalliliigades on hooaajad juba lõppenud. Eelmisel nädalal said loodetust varem läbi ka Saksamaa kõrgliigas mängiva Artur Konontšuki ja Poola kõrgliigas palliva Janari Jõesaare hooajad. Hoopis paremini läheb Matthias Tassi koduklubil, kes on Belgia meistrivõistluste finaalist vaid ühe võidu kaugusel. Hispaania esiliiga play-off’is on omavahel vastamisi Siim-Sander Vene ja Jaan Puideti koduklubid ning Sten Soku leivaisa jäi napilt Kreeka kõrgliiga ukse taha, kirjutab Basket.ee.

BELGIA, BNXT LEAGUE

Belgia meistrivõistlustel tehti eelmisel nädalal algust poolfinaalseeriatega. Matthias Tassi koduklubi, tiitlikaitsja Oostende juhib Liege’i Basketi vastu mängudega 2-1 ja vajab finaali jõudmiseks veel ühte võitu.

Eelmisel kolmapäeval Oostendes peetud avamäng võideti 82:64. Tass tõi 18 minutiga ühe punkti (vabavisked 1/4), hankis 4 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt läksid kirja üks pallikaotus ja viga.

Seeria teine mäng peeti kaks päeva hiljem võõrsil ja seekord olid Oostende võidunumbrid 77:72. Tass teenis mänguaega 27 minutit, viskas 10 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 1/1, vabavisked 3/7), võttis 4 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Lisaks tegi ta ühe pallikaotuse ja ühe vea.

Pühapäeval ei suudetud kodus seeria saatust otsustada ning kaotati 89:95. Tass viibis kaotusmängus väljakul 24 minutit, mille jooksul kogus 11 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/1, vabavisked 2/3) ja 4 lauapalli. Miinuspoolele kanti statistikas 2 pallikaotust ja üks viga.

Ühtlasi sai sellega läbi Oostende võimas, 19-mänguline võiduseeria kõikide liigade peale. Oostende tundis viimati kaotusekibedust 16. jaanuaril, mil jäädi FIBA Meistrite liigas 72:78 alla Holoni Hapoelile. Belgia-Hollandi liigas oldi järjest kaotuseta 26 mängu.

Oostende on võitnud viimased 12 Belgia meistritiitlit.

SAKSAMAA, BBL

Saksamaa kõrgliigas lõppes hooaeg Artur Konontšuki jaoks, kelle koduklubi Oldenburgi Baskets kaotas eelmisel teisipäeval toimunud play-in mängus 81:93 Hamburgi Towersile ning langes konkurentsist. Konontšuk viskas kodupubliku ees 23 mänguminutiga 6 punkti (kolmesed 2/4), võttis 4 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu, kuid tegi ka 3 viga.

Konontšuk alustas hooaega Hispaania kõrgliiga klubis Granadas, kuid ei suutnud seal põhimeeste sekka murda. Hispaanias jäi tema arvele 16 mänguga keskmiselt 10 minutit, 1,9 punkti, 1,4 lauapalli, 0,3 resultatiivset söötu ja 0,1 blokki. Jaanuaris Granadast lahkunud ja Oldenburgiga liitunud eestlane mängis uue koduklubi eest Saksamaa liigas samuti 16 kohtumist, aga tema roll oli tunduvalt suurem. Keskmiselt 21,6 minutiga viskas ta 7,6 punkti, võttis 5,8 lauapalli, andis 1,9 resultatiivset söötu, tegi 0,2 vaheltlõiget ja pani 0,1 kulpi.

POOLA, PLK

Janari Jõesaare koduklubi Wloclaweki Anwil hooaeg Poola kõrgliigas sai ootamatult kiire lõpu. Põhiturniiril esimeseks tulnud Wloclaweki klubi alustas veerandfinaalseeriat Stargardi Spojnia vastu kahe võiduga, kuid kaotas järgmised kolm kohtumist. Otsustav kohtumine kaotati teisipäeval kodusaalis 77:81. Tavapärasest tagasihoidlikumaks jäi ka Jõesaare panus, kelle arvele kogunes 21 minutiga 2 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), 8 lauapalli ja üks resultatiivne sööt. Lisaks tegi ta ühe pallikaotuse ja ühe vea.

Sel hooajal mängis Jõesaar Wloclaweki klubi eest kõigis 35 Poola liiga kohtumises, kus sai keskmiselt 20,8 minutiga kirja 7,5 punkti, 5,8 lauapalli, 1,1 resultatiivset söötu, 0,8 vaheltlõiget ja 0,1 blokki. FIBA Europe Cupis olid tema näitajad 6 mänguga 20,6 minutit, 8,3 punkti, 5,2 lauapalli, 1,2 söötu ja 0,8 vaheltlõiget.

ITAALIA, SERIE A

Itaalia kõrgliigas jäi Tormi Joonatan Metsla koduklubi Pistoia Basket veerandfinaalseerias mängudega 0-3 alla Bresciale. Eelmisel nädalal saadi kaks kindlat kaotust – teisipäeval jäädi Bresciale seeria teises kohtumises võõrsil alla 75:97 ja reedel olid koduplatsil kaotusnumbrid 77:98. Metsla play-off mängudes kaasa ei teinud. Põhiturniiri eelviimases voorus lõpuks oma Itaalia kõrgliiga debüüdi teinud Metsla piirdus tänavu vaid ühe mänguga, kus ta viskas ühe minutiga 2 punkti.

HISPAANIA, LEB GOLD

Hispaania esiliiga play-off’i veerandfinaalis on omavahel vastamisi Siim-Sander Vene koduklubi Burgose San Pablo ning Jaan Puideti leivaisa Valladolidi Real. Burgos juhib kolme võiduni peetavat seeriat 2-0.

Reedel peetud avamängu võitis Burgos kindlalt 81:59. Vene sai kodupubliku ees mänguaega 17 minutit ning kogus 3 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/2), 2 lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja ühe vaheltlõike. Lisaks patustas ta ühe pallikaotusega ja tegi 2 viga. Puidetil jäi 26 minutiga isiklik punktiarve avamata (kahesed 0/2, kolmesed 0/2), küll aga võttis ta maha 3 lauapalli, jagas meeskonna parimana 4 resultatiivset söötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Miinuspoolele kanti statistikas 2 pallikaotust ja üks viga.

Teine kohtumine peeti pühapäeval samuti Burgoses ja seekord olid kodumeeskonna võidunumbrid lausa 91:61. Vene sai 18 mänguminutiga kirja 8 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/2, vabavisked 1/1), ühe lauapalli ja 2 korvisöötu. Lisaks tegi ta ka ühe vea. 24 minutit platsil viibinud Puidet viskas 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/3), noppis 3 lauapalli, andis tiimi parimana 5 söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole peale jäid üks pallikaotus ja 2 viga.

Play-off’i võitja pääseb järgmiseks hooajaks kõrgliigasse.

KREEKA, ELITE LEAGUE

Sten Soku koduklubi Thessaloniki Iraklis mängis möödunud nädalal Ateenas Kreeka esiliiga Final Four turniiril ning jäi esimese meeskonnana kõrgliiga ukse taha.

Esimeses mängus mindi vastamisi Schimatari Ermisega, kellest saadi jagu 80:73. 33 minutit mänguaega saanud Sokk viskas reedeses kohtumises 4 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/6), hankis 2 lauapalli ja jagas mängu parimana 7 resultatiivset söötu. Lisaks tegi ta 2 pallikaotust ja sai kirja ühe isikliku vea.

Mängus kõrgliiga kohale kohtus Iraklis pühapäeval Panioniosega ning kaotas 70:75. Sokk sai mänguaega 17 minutit, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/2), hankis 2 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu, kuid patustas ka 3 pallikaotusega ja tegi 3 viga.

Teise kõrgliigapääsme sai endale Milon, kes alistas esiliiga tiitlimängus Panioniose 87:79.

Sokk tegi kaasa kõigis 36 Iraklise kohtumises, kogudes keskmiselt 27,4 minutiga 7,9 punkti, 2,8 lauapalli, 4,7 korvisöötu ja 0,7 vaheltlõiget.

ITAALIA, SERIE A2

Itaalia esiliiga play off’is kaotas Karl Markus Poomi koduklubi Rieti Real Sebastiani pühapäeval oma grupi poolfinaalseeria avamängus võõrsil Bologna Fortitudole 58:67. Poom meeskonna koosseisu ei kuulunud.

Poolfinaalid mängitakse kolme võiduni. Mõlema grupi võitja tõuseb järgmiseks hooajaks kõrgliigasse.

Mait Petersoni koduklubi Agrigento Fortitudo sai lõppenud nädalal Itaalia esiliiga väljalangemisgrupis kaks võitu.

Kolmapäeval oldi kodus 89:87 paremad Latina Basketist. Peterson veetis platsil 9 minutit, mille jooksul ta pealeviskeni ei jõudnud. Eestlane noppis 2 lauapalli, kuid tegi ka 4 isiklikku viga.

Pühapäeval teeniti väga raske võit, kui Chiusi San Giobbe Basket alistati võõrsil teisel lisaajal 94:91. Peterson 6 minutiga kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/1, kolmesed 0/1), küll aga võttis 2 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks sai ta kirja 3 viga.

Agrigento (11-26) on väljalangemisgrupis 22 punktiga eelviimasel ehk viiendal kohal. Kaks paremat jäävad püsima esiliigasse ning ülejäänud neli langevad aste madalamale.