fbpx
Close

INTERVJUU | Rapla kõrgliigaklubi püsimajäämise eest võitlev Jaak Karp: tuline veerandfinaalseeria kinnitas, et seda meeskonda on vaja

-Jaak Karp | Foto: Siim Solman/Avis Utilitas Rapla

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskonna tänavust teekonda on saatnud mitmed väljakutsed ning keset hooaega uue peatreeneri saanud sats on pidanud tulema toime nii mängijate väljakukkumise, valusate lüüasaamiste kui ka kõrgtasemel korvpalli vajalikkuses kahtlejatega. Kesiste majanduslike vahendite ja Rapla vallavalitsuse tavapärasest toetusest ilmajäämise tõttu oli meeskond suisa hooaja poolelijätmise äärel, kuid üritab siiski kõikidest madalkohtadest ühise tegutsemise toel üle olla ning praeguste vallajuhtide otsustest olenemata klubi säilitamise nimel edasi pingutada.

Aasta alguses avalikkuseni jõudnud info, et Rapla vald plaanib oma esindusmeeskonna senist 100 000 euro suurust toetust kärpida poole võrra, ei jahmatanud mitte ainult korvpallisõpru, vaid ka meeskonna klubijuhti Jaak Karpi ennast. Nii pikaajalisele eestvedajale Karbile kui ka üldsusele on jäänud arusaamatuks, milliste argumentide toel proovivad väikelinna ametnikud seda otsust põhjendada ja mis on sedavõrd olulise kaaluga sammu tagamaad. Rapla meeskonna heaolu eest vastutav Karp ei teinud Korvpall24.ee portaaliga toimunud intervjuus saladust, et kui valla poolt tulevad hoiakud saavad tõepoolest reaalsuseks, kaotab meeskond ka teiste suursponsorite toetuse ja klubi majanduslikul seisul on oht muutuda pehmelt öeldes kriitiliseks.

Halvima stsenaariumi vältimiseks on Karp juba eos uusi nimisponsoreid otsimas ja toetajateringi laiendamas ning valla seisukohtadest sõltumata kõrgliigaklubi tulevikku kindlustamas. Avameelselt peetud vestluse ajal tegimegi detailsemalt juttu just meeskonna püsimajäämise eest võitlemisest ja lootustandva mentaliteedi säilitamisest. Üheskoos said läbi analüüsitud ka justkui uuesti alustamise ja vajadusel end madalamalt tasemelt taas ülespoole töötamise variandid. Väliste faktorite tegutsemise tõttu hetkelise hoobi saanud Rapla klubijuhiga sai vesteldud ka satsi sisekliimat ja tahtejõudu puudutavatel teemadel. Raskuste kiuste end koduse liiga poolfinaali mänginud mängumehed loodavad Karbi sõnul oma sooritustega näidata, et kõrgtasemel meeskonna seljataguse tugevdamine toetuste näol on ainuõige lahendus.

scroll to top