EESTLASED VÄLISMAAL | Tass jõudis Belgias finaali, Vene aitas Burgose final four’i ja Kullamäe mängis Euroliiga noorteturniiril

-Siim-Sander Vene | Foto: Club Baloncesto San Pablo Burgos Facebook

Mitmed võõrsil mängivad Eesti korvpallurid pidasid lõppenud nädalal otsustavaid kohtumisi. Belgias jätkab suurepärast hooaega Matthias Tass, kelle koduklubi Oostende edenes sealsete meistrivõistluste finaali. Hispaania esiliiga eestlaste duellis alistas Siim-Sander Vene koduklubi Burgose San Pablo Jaan Puideti tööandja Valladolidi Reali ning kindlustas koha final four’is, kus selgitatakse, kes pääseb järgmiseks hooajaks kõrgseltskonda. Oliver Kullamäe mängis noorte Euroliiga finaalturniiril, kirjutab Basket.ee.

BELGIA, BNXT LEAGUE

Belgia meistrivõistluste poolfinaalseeria neljandas mängus alistas Matthias Tassi koduklubi Oostende kolmapäeval võõrsil 83:63 Liege’i Basketi, võitis seeria mängudega 3-1 ja jõudis finaali. Seejuures alustasid kohtumist paremini hoopis võõrustajad, kes võitsid avaveerandi 20:14, ent poolajaks pääses Oostende juhtima 36:34 ning enam eduseisu käest ei andnud. Viimane veerandaeg võideti lausa 27:9.

Tass viibis väljakul 27 minutit, viskas 2 punkti (vabavisked 2/4), hankis 4 lauapalli ja tegi 2 vaheltlõiget. Lisaks jäi tema arvele 4 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Kolme võiduni peetavas finaalseerias minnakse vastamisi Antwerpi Giantsiga, kes oli poolfinaalis mängudega 3-2 üle Limburgi Unitedist. Oostende on tulnud Belgia meistriks viimased 12 aastat järjest.

HISPAANIA, LEB GOLD

Siim-Sander Vene koduklubi Burgose San Pablo alistas reedel Hispaania esiliiga play-off’i veerandfinaali kolmandas kohtumises võõrsil Jaan Puideti leivaisa Valladolidi Reali 91:75 ning tagas mängudega 3-0 pääsu final four’i.

21 minutit mänginud Vene viskas 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/4) ja võttis 4 lauapalli. Lisaks patustas ta ühe pallikaotusega ja tegi 4 viga. Puideti arvele jäi 26 minutiga 4 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 1/2, vabavisked 1/2), 2 lauapalli, meeskonna parimana 5 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ning ka üks viskeblokeering. Negatiivse poole pealt läksid statistikasse 4 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Burgose San Pablo on nüüd koos põhiturniiri mängudega saanud 10 võitu järjest. Poolfinaalis ootab neid ees Lleida Forca, kes oli veerandfinaalis mängudega 3-0 parem Alicantest. Final four’i võitja tõuseb järgmiseks hooajaks Hispaania kõrgliigasse.

Puideti jaoks oli see tema neljas hooaeg Valladolidi klubi särgis. Tänavu osales ta Valladolidi rivistuses 36 kohtumises ning kogus keskmiselt 20,8 minutiga 4,6 punkti, 3,3 lauapalli, 2,8 resultatiivset söötu, 0,7 vaheltlõiget ja 0,1 blokki.

ITAALIA, SERIE A2

Itaalia esiliigas lõppes hooaeg Karl Markus Poomi jaoks, kelle koduklubi Rieti Real Sebastiani jäi oma grupi poolfinaalis mängudega 0-3 alla Bologna Fortitudole.

Eelmisel teisipäeval Bolognas peetud seeria teises mängus saadi 59:75 kaotus. Poom viibis väljakul 10 minutit, mille jooksul ta ühtegi pealeviset ei teinud, kuid võttis 4 lauapalli ja andis ühe korvisöödu. Lisaks tegi ta ka ühe vea.

Seeria kolmas ja ühtlasi ka viimane kohtumine kaotati reedel kodusaalis 58:60. Poom pääses platsile 6 minutiks ja sai selle ajaga kirja vaid ühe lauapalli. Ühtegi pealeviset eestlane ei teinud.

Poom alustas hooaega Itaalia esiliigas Monferrato meeskonnas, kogudes 10 mänguga keskmiselt 14 minutit, 3,3 punkti, 2,7 lauapalli, 0,4 resultatiivset söötu ja 0,6 vaheltlõiget. Detsembris läks ta üle Rieti meeskonda, kelle eest tegi kaasa 21 kohtumises, visates neis keskmiselt 6,9 minutiga 2 punkti, hankides 1,8 lauapalli, andes 0,3 resultatiivset söötu ja tehes 0,1 vaheltlõiget.

Itaalia esiliiga väljalangemisgrupis jätkab võidukalt Mait Petersoni koduklubi Agrigento Fortitudo, kes sai pühapäeval 81:68 jagu Nardo Basketist. Agrigento on nüüd võitnud kolm mängu järjest.

Peterson sai kodupubliku ees mänguaega 13 minutit ning kogus 2 punkti (kahesed 1/2), 2 lauapalli ja ühe vaheltlõike. Lisaks tegi ta ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Agrigento mängib Itaalia esiliigas kuueliikmelises väljalangemisgrupis ning jätkab väljalangemistsoonis, asudes 24 punktiga neljandal kohal. Püsima jäävad kaks paremat. Kuigi liigasse püsimajäämise lootused pole veel kustunud, ei sõltu kõik enam Agrigentost endast.

EUROLEAGUE NEXT GENERATION TOURNAMENT

Oliver Kullamäe koduklubi Ulmi Ratiopharmi U18 võistkond kaotas Berliinis peetud noorte Euroliiga finaalturniiril kõik kolm mängu ja jäi A-alagrupis viimaseks.

Avamängus mindi neljapäeval vastamisi Belgradi Mega Basketiga, kellele jäädi alla 70:101. Kullamäe veetis platsil 14 minutit ning tõi selle ajaga Ulmi ühe parimana 9 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/2, vabavisked 2/2), võttis 3 lauapalli, andis ühe tulemusliku söödu ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole peale jäid üks pallikaotus ja 2 viga.

Päev hiljem kohtuti Milano Olimpia eakaaslastega ning kaotati 46:79. 20 minutit mänginud Kullamäe viskas 4 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/2), võttis 5 lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi ühe vaheltlõike, aga sai kirja ka 2 pallikaotust.

Laupäeval vannuti alla Madridi Reali U18 meeskonnale 53:86. Kullamäe saldosse jäi 23 mänguminutiga 3 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 1/3), 7 lauapalli ja 2 korvisöötu. Lisaks patustas eestlane 3 pallikaotusega ja tegi ühe vea.