fbpx
Close

INTERVJUU | Märt Rosenthal: mul on olnud julgust rohkem rünnata, palliga mängida ja skoori teha

-Märt Rosenthal | Foto: Diana Jesin/Tartu Ülikool Maks & Moorits

Tänavune Paf Eesti-Läti liiga hooaeg on alanud väga tasavägiselt. Play-off’i kohtadel asuvaid meeskondi eraldavad vaid mõned üksikud võidud. Uut ja head minekut on näidanud mitmed mängijad, mis on endaga kaasa toonud nii mõnegi üllatusvõidu ja -kaotuse. Märt Rosenthal on Tartu Ülikooli ridades üks võtmemängijatest olnud juba varemgi, aga sel aastal on Rosenthal oma mängus näidanud hoopis uut kvaliteeti.

Olles rünnakul eelmise hooajaga võrreldes agressiivsem, on Rosenthali keskmine punktide arv tõusnud 9,8 pealt 19,5 silmani. Meeskonnas on ta kerkinud skooriliidriks, olles intervjuu avaldamise hetkel kogu liiga peale pingereas kolmas. Lauapallide number ja efektiivsustegur on samuti kasvanud, kui varasemast 3,7 lauapallist on saanud 5,7 ja efektiivsusnäitaja on ennast 14,8 juurest kerinud 20,6 peale.

Korvpall24.ee portaal rääkis Tartu mängujuhi ja skoorimasina Märt Rosenthaliga meeskonna üldisest mängupildist, uuest treenerist Gundars Vetrast, Tartu legendi Kristjan Kitsingu kojutulekust, vanemate mängumeeste rollist, suvel enda füüsise kallal tehtud tööst, mängu enda peale võtmise julgusest, ühest kurjemast mängujärgsest koosolekust tehtud järeldustest ning eesmärgist võita Eesti meistritiitel.

scroll to top