fbpx
Close

INTERVJUU | Lätis kuu MVP tiitli teeninud Keandra Koorits lõunanaabrite liigas mängimisest, senisest hooajast ja oma tulevikust

-Keandra Koorits | Foto: Siim Semiskar

Kui kohalik meistriliiga ei paku piisavalt rahvusvahelist mängupraktikat ning välismaale õppima asumist peab veel ootama, siis tulevad appi meie lõunanaabrid. Just nõnda argumenteeris Eesti naistekoondise ja Audentese Spordigümnaasiumi lätlasest peatreener Kaspars Majenieks, kui otsustati sel hooajal liituda Läti liiga II divisjoniga. Audentese Spordigümnaasiumi liidriks kerkinud koondislane Keandra Koorits on tekkinud võimalust igatahes suurepäraselt ära kasutanud ning platsil olles näidanud Lätis võimsaid numbreid.

Nelja kohtumisega on 18-aastasel ja 185-sentimeetrisel ääremängijal 28 minutiga kirjas 22,8 punkti, 7,8 lauapalli, 2,8 söötu ning 3,3 vaheltlõiget. Novembri alguses peetud kohtumises vendade Bertansite korvpallikooli vastu tulistas Koorits 57:76 kaotusmängus koguni 33 punkti ning hankis 7 lauapalli. Kahjuks viimasest kahest Läti liiga mängust pidi liiga novembri parimaks mängijaks valitud Koorits eemale jääma, kui sai Eestis karikamängul vigastada ja tal tuli katki läinud ninaluu paika sättida.

Korvpall24.ee portaal uuris detsembris andekalt korvpallineiult, millise mängijana ta end näeb ning kuidas on sujunud kohanemine uudses keskkonnas ehk Läti liigas. Koorits lahkas Audentese Spordigümnaasiumi tegemisi, võrdles end Eesti omavanuste mängijatega ja analüüsis oma panust viimastes koondisemängudes. Lõpetuseks kergitas saladusloori ka enda tuleviku osas, hindas Eesti naiste korvpalli hetkeseisu ning tõi välja põhjuseid, miks tüdrukud pärast gümnaasiumi lõppu korvpalli juurde ei jää.

scroll to top