fbpx
Close

Noortekoondiste tagamees siirdus USA-sse, et silma jääda I divisjoni ülikoolidele

-Jaan Erik Lepp | Foto: Siim Semiskar

-Jaan Erik Lepp | Foto: Siim Semiskar

USA on Eesti noorkorvpalluritele muutumas üha enam kodusemaks ning sealne ülikoolikorvpall ahvatlevamaks. Hiljuti võttis teekonna ookeani taha ette ka Audentese Spordigümnaasiumi lõpetanud 19-aastane ja 194 cm pikkune Jaan Erik Lepp.

Noorteklubist SK Rim korvpalliteed alustanud Lepp tegi Audentesesse õppima minnes oma kõrgliigadebüüdi hooajal 2016/17, kui sai kirja oma esimesed kolm kohtumist ja kokku 16 mänguminutit. Hooajal 2017/18 oli noortekoondislase roll kõrgliigas juba oluliselt suurem, kui 13 mänguga kogus ta keskmiselt 20 minutit, 3,9 punkti, 1,5 lauapalli ja 1,2 resultatiivset söötu. Mullu pallis Audentese Spordigümnaasiumi esindusmeeskond G4S Noorteliiga esiliigas, kus Lepp tõi 12 kohtumise ja keskmiselt 24,3 minutiga 5,8 punkti, 2,3 söötu, 1,6 lauapalli ja 1 vaheltlõike.

“Kohe pärast keskkooli ma endale sobivat ülikooli USA-st ei leidnud ning seetõttu otsustasin teha vaheaasta. Veeda järgmised 6 kuud Golden State Prep nimelises võistkonnas, kus treenin ja mängin üle riigi erinevatel turniiridel. Seda kõike selleks, et jääda silma ülikoolitreeneritele ja teenida välja stipendiumiga ülikoolikoht. Õpinguid mul sel aastal üldse ei olegi,” rääkis Lepp Korvpall24.ee portaalile.

Noormees lisas: “Idee USA-sse minna tekkis eelmise õppeaasta algul, kuna siin saab kõrgel tasemel korvpalli õppimisega ühildada. Audentese ajal mul aga ühtegi võimalust ei tekkinud ning seetõttu tuligi teha vaheaasta. Olen USA-s olnud nüüd paar nädalat ja enam-vähem jõudnud kohaneda. Muljed on head. Mäng on väga teistsugune. Tähelepanu on rohkem individuaalsetel oskustel kui meeskonnamängul, mis on Eestiga võrreldes erinev.”

Lepp kinnitas, et viimasel keskkooliaastal küsisid tema kohta ka mitmed Eesti meistriliigaklubid, kuid kuna USA-sse minek oli juba varakult otsustatud, siis tõsisemaks jutud ei läinudki. “Mu eesmärk korvpallurina on võimalikult kõrgele jõuda. Esmalt tahan ülikoolikorvpalli heal tasemel mängida ja pärast seda vaatan edasi, kuhu omadega jõudnud olen,” soovib Lepp enda võimetest välja võtta maksimumi.

Seetõttu ongi aastate jooksul erinevates noortekoondistes kaasa löönud tagamehe tänavuse hooaja eesmärgiks silma jääda sobivale I divisjoni ülikoolile, et uuel aastal saaks sammu edasi teha.

scroll to top