fbpx
Close

Itaaliast mängijaõigused vabaks saanud Kaspar Kuusmaa tegi debüüdi Eesti esiliigas

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Eesti noortekoondislane Kaspar Kuusmaa on kuni hooaja lõpuni liitunud oma isa Aivar Kuusmaa juhendatava Audentese SK esiliigameeskonnaga ning hiljuti Itaaliast Rooma Stella Azzurra akadeemiast kodumaale naasnud mängumees tegi juba Saku I liigas ka eduka debüüdi.

Pärast Itaaliast Rooma Stella Azzurra korvpalliakadeemiast lahkumist ühines Kaspar Kuusmaa jaanuari lõpus Pärnu Sadamaga. Esialgu oli kavas paarinädalane katseaeg, kirjutab Basket.ee.

Ülemöödunud nädala lõpust on Kaspar Kuusmaa treeninud koos Audentese spordigümnaasiumi ehk G4S Noorteliiga poistega. Esmaspäeval registreeriti 185 cm pikkune tagamängija G4S Noorteliiga koosseisu ja neljapäeval tegi ta esimest korda kaasa Audentese spordikeskuses peetud esiliigakohtumises Rae Koss/Hansaviimistluse vastu.

Rae Koss võitis mängu 81:70 ning Audentese poolel kerkis vedajaks just Kaspar Kuusmaa, kes panustas 22 punkti, 5 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget. Võitjate poolel kogus Ron Pehka 24 punkti ja 4 resultatiivset söötu, Risto Puur lisas 23 punkti ja Rannar Raap hankis 11 lauapalli.

“Saime letter of clearence’i ehk Kaspari mängijaõigused kätte ja ta jääb meie võistkonda hooaja lõpuni,” ütles G4S Noorteliiga meeskonna ja Audentese spordigümnaasiumi peatreener Aivar Kuusmaa. “Tal on vaja lõpetada gümnaasium ja seda on Tallinnas parem teha. Loodan, et ta saab jätkata õpinguid Audentese e-koolis.”

Rae Koss/Hansaviimistlus sai 13 kaotuse kõrvale viienda võidu, mis annab turniiritabelis 10. koha. Tagapool on vaid G4S Noorteliiga (4/14) ja SK Nord Aid/Cramo (0/17). Kaks nõrgemat meeskonda kukuvad Saku II liigasse, G4S Noorteliigale on koht Saku I liigas võistlusjuhendi järgi kindlustatud. Rae Koss/Hansaviimistlus jätkab heitlust Saku I liigasse püsima jäämise eest.

scroll to top