fbpx
Close

Kaspar Kuusmaa naaseb Itaaliast kodumaale ning liitub prooviperioodiks Pärnu Sadamaga

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskonnaga liitub Eesti noortekoondise mängujuht Kaspar Kuusmaa. 183 cm pikkune eestlasest tagamees soovib kätt proovida Paf Eesti – Läti korvpalliliigas, teatas Pärnu Sadam Facebooki lehel.

Juba 13-aastasena Itaaliasse siirdunud Kaspar Kuusmaa on Rooma Stella Azzurra korvpalliakadeemia nimekirjas, kuid otsus tulla Pärnusse sündis koos perega ning klubi andis selleks hea võimaluse. Esialgu liitub täna 18-aastaseks saav noormängija Pärnu Sadamaga kahenädalaseks prooviajaks.

Kaspar Kuusmaa rääkis, et on Eestist ära olnud neli ja pool aastat, aga siinse liigaga kursis ja Pärnu Sadama peatreeneri Heiko Rannula käe all harjutas ta 2021. aasta suvel U18 Eesti koondises. „Kahjuks minu vigastuse tõttu jäi meie kokkupuude väga väikeseks,“ lausus Eesti noortekoondise mängujuht.

Kaspar Kuusmaa lisas Basket.ee vahendusel: „Pean siin oldud aja jooksul suurimateks õnnestumisteks 2018. aasta suve, kui mind valiti All Star meeskonda Itaalia finaalturniiril. Lisaks oli minu debüüt sügisel Itaalia liigas Serie A2.“

Kaspar Kuusmaa alustas treeninguid kuueaastasena TTÜ korvpalliklubis treener Arkko Pakkase käe all.

Kaspar on lihtne poiss, kel on fenomenaalne võitlusvaim ning soov ja tahe areneda, kirjutati Pärnu Sadama Facebooki lehel. Kuusmaa perekonnanimi paneb talle peale ainult ootusi ja pingeid ning paljud korvpallisõbrad on oodanud teda Eestisse, et näha teda mängimas.

Aivar Kuusmaa sõnul otsustati üheskoos perega jaanuari alguses, et Kasparil on õige aeg tulla Itaaliast koju tagasi ja jätkata siin edasi pürgimist korvpallurina.

“Soovime saada tema letter of clearence’i ehk mängijaõigused, et ta saaks siis korvpalliga edasi tegeleda,” lausus noormängija isa. “Kaspari jaoks oli otsustamine raske, sest ta peab Stellat oma teiseks pereks. Leidsime üheskoos nõu pidades, et aeg on teha korvpalluri teekonnal muudatus.”

Aivar Kuusmaa sõnul sai Kaspar Itaalias veedetud nelja ja poole aasta jooksul korvpallihariduse alusmüüri. Ta mängis edukalt Itaalia noorteturniiridel ja möödunud kevadel ka noorte Euroliiga finaalturniiril. Sügisel sai ta Rooma Stella Azzurra esindusmeeskonnas tuleristsed Itaalia tugevuselt teises liigas.

“Kaspar tahab ennast proovile panna ka siinsel korvpallimaastikul, läks ta ju siit võõrsile väga noores eas, juba 13-aastasena,” lausus Aivar Kuusmaa. “Tema eesmärk on järgmise poole aasta jooksul end hästi käima tõmmata. Korvpalli kõrval keskendub ta gümnaasiumiõppele, mis kindlasti nõuab omajagu energiat ja aega. Ka kooli lõpetamine tuleb võtta eesmärgiks.”

Pärnu Sadamas seisab Kaspar Kuusmaal ees kahenädalane katseaeg.

“Siis ta saab aru, kui palju tal on võimalik Pärnu Sadama meeskonna mängukoormust arvesse võttes treenida. Järjepidev treenimine on talle praeguses arengujärgus kindlasti oluline. Suvel seisab Kaspari jaoks ees võib-olla üks olulisemaid etappe, osalemine Eesti noortekoondisega Euroopa meistrivõistluste valikturniiril.”

Aivar Kuusmaa lisas, et pere on poega tema otsustes ja tegemistes kogu aeg toetanud ja toetab ka praegu.

scroll to top