fbpx
Close

Kalev/Cramo toob tagaliini veel ühe combo guard’i, kelle jaoks NBA uksed on jäänud napilt suletuks

-Isaiah Cousins | Foto: AFP/Scanpix

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond toob hiljuti vigastatuna klubist lahkunud JeQuan Lewise asemele tagaliini 27-aastase ja 193 cm pikkuse Isaiah Cousinsi.

Mängijatüübilt pigem combo guard ehk mõlemat tagaliini positsiooni mängiv Cousins esindas aastatel 2012-16 Oklahoma ülikooli ning oli neljast hooajast kolmel ka kolledžitiimi põhikoosseisu mees. Kolm esimest hooaega pigem “number kahe” peal mänginud Cousins liigutati oma viimaseks kolledžiaastaks mängujuhi positsioonile ja koos hilisema NBA mängumehe Buddy Hieldiga viidi Oklahoma meeskond NCAA finaalturniiril nelja hulka.

Suuresti tänu sellele ülikoolikarjääri lõppakordile valiti Cousins 2016. aastal Sacramento Kingsi poolt NBA draftis 59. ehk eelviimase valikuna. Tolle aasta drafti kolm esimest valikut olid Ben Simmons, Brandon Ingram ja Jaylen Brown ning kuulsamatest meestest osutusid valituks ka näiteks Domantas Sabonis (11. valik), Euroliigas möllav Guerschon Yabusele (16.) ja Pascal Siakam (27.).

Cousins on tollest draftist üks mängija viiest, kes pole seni veel ametlikus matšis NBA mängus osalenud, kuigi hooajaeelseid kontrollkohtumisi on ta teinud nii Kingsi kui hiljem ka Utah Jazzi särgis.

Esimesed kolm profihooaega püüdis Cousins ikkagi NBA unistust ellu viia, kui pallis G Liiga tiimides Stockton Kings ja Salt Lake City Stars. Teise hooaja lõpus sai ta aga esimese maitse suhu ka Euroopa korvpallist, kui esindas kuues mängus Prantsusmaa meeskonda Cholet.

Hooajal 2019/20 esindas ta Iisraeli klubi Jerusalemi Hapoeli, kuid lahkus sealt jaanuaris Kreeka kõrgliigasse Peristeri meeskonda. Kummaski tiimis ta koroonaviiruse poolt enneaegselt lõpetatud hooajal põhitegijate hulka ei tõusnud.

Eelmisel hooajal läks Cousinsil oluliselt paremini, kui ta kogus Iisraeli kõrgliigatiimis Gilboa Galil keskmiselt 22,8 minutit, 10,9 punkti, 2,7 lauapalli ja 2,2 korvisöötu.

Ülikoolitiimis viimasel kahel hooajal kolmepunktiviskeid üle 41% tabanud Cousins pole Euroopas pikemate hooaegade peale samasugust tabavust veel suutnud näidata, kuid vabaviskejoonelt on tema protsent võrreldes kolledžiaegadega tõusnud 65%-67% juurest mullu Iisraelis näidatud 72,3% peale.

“Pärast JeQuani vigastust vajasime tagaliini täiendust ning Isaiahi näol loodetavasti leidsime selle. Isaiah on Euroopa korvpalliga juba tutvust teinud ning treenerid näevad temas perspektiivikat mängijat,” kommenteeris Kalevi mänedžer Ramo Kask.

Tänavust hooaega alustas Cousins tema sõnul Kreeka meeskonnas Thessaloniki Arises, kuid sai koheselt vigastada ning pidi täielikuks taastumiseks aega võtma. ” Isaiah liitus novembris Kreeka kõrgliigaklubiga, kuid vahetult pärast pikka lennureisi vigastas ennast esimesel treeningul ning lendas tagasi kodumaale taastuma. Nüüdseks peaks mängija olema 100% valmis meid abistama,” lausus Kask.

Kalev/Cramo on nüüd tagaliinist lahkunud Davion Berry ja JeQuan Lewise asendanud juba meeskonna eest mõned mängud kaasa teinud Donovan Jacksoni ja Isaiah Cousinsiga. Kask loodab, et need vangerdused aitavad tiimil eesmärkideni jõuda: “Isaiahi liitumisega loodame, et meeskond suudab hooaja teises pooles häid esitusi näidata ning hooajal algul püstitatud eesmärgid suudame ära täita.”

scroll to top