Saage ja Veidemani heast esitusest ei piisanud – Tarvas Cupi võitsid pärnakad

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Oma esimeseks Eesti-Läti korvpalliliiga hooajaks valmistuv Rakvere Tarvas pidi kodusel sõprusturniiril Tarvas Cup leppima teise kohaga, jäädes finaalis 94:98 alla Pärnu Sadamale.

Mängu alustas paremini Pärnu Sadam, kes juhtis avaveerandi järel 27:22 ja poolajavileks 49:46. Kolmas veerandaeg kuulus aga võõrustajatele ning viimasele kümnele minutile mindi vastu juba Tarva 11-punktilisel juhtimisel (79:68). Viimasel veerandil suutis oma paremuse maksma panna siiski Pärnu meeskond, visates rakverelaste 15 silma vastu 30 ja teenides lõppkokkuvõttes neljapunktilise võidu.

Võitjate poolelt kerkis üleplatsimeheks 22 punkti visanud Siim-Markus Post, kes andis ka 8 korvisöötu. Lätlane Lauris Blaus viskas 17, Märt Rosenthal 15 ja Pärnu parimaks mängijaks valitud Karl Martin Kask 13 punkti. Kaksikduublini jõudnud Rosenthal võttis ka 11 lauapalli.

Rakvere Tarva parimad skooritegijad olid Kristo Saage ja võistkonna parimaks mängijaks nimetatud Rain Veideman, kes mõlemad viskasid 21 punkti. Egert Haller lisas 16 ja Mihkel Kurg 11 punkti.

“Kaitse on praegu ikka täitsa pilla-palla,” võttis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Virumaa Teataja vahendusel kohtumise ühe lausega kokku. Oma meeskonna koosseisust kõneldes lausus ta, et hooaega plaanitakse alustada esialgu 11 mängijaga. “Hooaja jooksul tahaks ikka kaheteistkümnega jätkata, aga arvan, et alustamiseks on mängijate hulk praegu piisav. Tööd on küll veel piisavalt teha,” rääkis mulluse Eesti pronksiklubi juhendaja.

“Rakvere on tõeline korvpallilinn, kui vaadata seda, milline rahvahulk tuli turniirile kokku. Lisaks on saadud meeskonda hästi head kohalikud poisid, mis lisab kõvasti vürtsi ja värvi tervele linnale. Kõva sats ja kogenud vennad,” kiitis Rannula vastaseid ja õhkkonda Kastani Arenal.

Turniiti kolmanda koha mängus alistas soomlaste KTP Basket USA-st kohale sõitnud Oklahoma Outlaws võistkonna 94:66.