fbpx
Close

INTERVJUU | Oma pikaaegse unistuse täitnud Keandra Koorits USA ülikooli valikust: see koht on imeline

-Keandra Koorits | Foto: Washington State University

Sel hooajal Audentese Spordigümnaasiumit esindanud 19-aastane Keandra Koorits kerkis Läti naiste korvpalliliiga üheks parimaks mängijaks ning vedas tiimi Eesti meistrivõistlustel hõbedale. Heade etteastete tuules liitub eestlanna järgmisel aastal USA üliõpilasliigas NCAA palliva Washington State’i naiskonnaga. Korvpall24.ee portaal rääkis Kooritsaga lõppenud hooajast ja sellest, kuidas sündis otsus ookeani taha mängima minna ning miks valis eestlanna just USA loodenurgas asuva Washington State’i ülikooli. 

188 cm pikkune Koorits pallis Audentese Spordigümnaasiumiga Läti naiste korvpalliliigas, kus teeniti üheksa võidu ja üheksa kaotusega kuues koht. Eestlanna näitas liigas häid etteasteid ja oli üks resultatiivsemaid mängijaid, kui tema arvele jäi 16 mängus keskmiselt 20,8 punkti ja 9,6 lauapalli. Eesti naiste meistriliigas jäi Kooritsa arvele 20 punkti, 12,6 lauapalli ja 2,4 korvisöötu.

Intervjuus rääkis 19-aastane neiu lõppenud hooajast ning sellest, mida andis lõunanaabritega pallimine ja mille poolest erines see Eestis mängimisest. Lisaks tuli juttu Eesti liiga play-off’ist ja saime teada, mis jäi Kooritsa hinnangul meistritiitli võitmisest puudu. Samuti rääkisime 188 cm pikkuse eestlanna tulevikust ja küsisime, miks otsustas ta oma karjääri jätkata just USA üliõpilasliigas NCAA Washington State’i naiskonnas ja missuguses rollis näevad teda ookeani taga olevad treenerid.

scroll to top