fbpx
Close

Eesti noorkorvpallur liitub uueks hooajaks NBA kuldkäe Klay Thompsoni ülikooliga

-Johanna-Eliise Teder | Foto: wsucougars.com

-Johanna-Eliise Teder | Foto: wsucougars.com

Esmaspäeval tuli ookeani tagant uudis, et mullu USA madalamas kolledžiliigas pallinud eestlanna Johanna Eliise Teder asub uuest hooajast õppima ja korvpalli mängima Washington State’i ülikooli.

South Plains’i nimelises kolledžis pallinud 20-aastane ja 174 cm pikkune Teder mängis tänavusel hooajal NJCAA liigas kõik 33 kohtumist ja alustas 14 neist algviisikus. Lady Texan nime kandev naiskond võitis hooajal 33-st kohtumisest koguni 32 ning eestlanna arvele kogunes keskmiselt 7,9 punkti, 4,4 korvisöötu ja visketabavuseks jäi 46,9%.

Washington State’i peatreener Kamie Ethridge oli väga õnnelik, et eestlanna lisandumisega tõmmati edukalt joon alla järgmiseks hooajaks uute mängijate hankimisele. “Mul on väga hea meel tutvustada Johannat, kui meie viimast pusletükki 2020. aastal algavaks hooajaks.”

“Johanna toob meie naiskonda suures mahus oskust ning mitmekülgse tagamängijana on tal võimekused, mida ma treenerina soovin ja mängijates otsin. Ta on vintske, füüsiline, võitlejana kartmatu ja tema sisemine mootor on ülivõimas,” kiitis peatreener Tederit ülikooli kodulehel.

Tederi mängud NJCAA liigas läksid hooaja edenedes järjest paremaks, kui viimases üheksas matšis kogus eestlanna keskmiselt 13,6 punkti ja oma karjääri rekordi 26 punkti viskas 5. märtsil, vahetult enne koroonakriisi puhkemist.

“Johanna on Eestis peamiselt tegutsenud mängujuhina, kuid ta on suuteline täitma kõiki kolme tagamängija positsiooni,” lisas peatreener Ethridge. “Ta sulandub ideaalselt meie tagamängijate joonisesse. Meile meeldivad mängijad, kes suudavad visata kolmeseid, suudavad pressingu vastu palli vallata, on loomingulised söötjad, tunnetavad hästi mängu ja on kõrge korvpalli IQ-ga. Johannal on kõik need omadused.”

Washington State Cougarsi korvpallinaiskond on väga rahvusvaheline ning tänavused värbamised tulevad kõik erinevatest välisriikidest. Lisaks Tederile tõmbavad esmakordselt ülikooli särgi selga kanadalanna Jessica Clarke, türklanna Ekin Celikdemir ja uus-meremaalanna Charlisse Leger-Walker. Tänavu mängisid tiimis näiteks neiud Prantsusmaalt, Austraaliast, Iisraelist, Serbiast, Bulgaariast ja Rwandast.

Lõppenud hooajal kogus Pac-12 konverentsi kuuluv Washington State’i ülikool kokku 11 võitu ja 20 kaotust ning pidi tugevas konkurentsis oma konverentsis leppima eelviimase ehk 11. kohaga.

Washington State’i ülikoolikorvpall on maailmas tuntud ilmselt kõige rohkem seeläbi, et just sellest koolist on kasvanud maailma üks parimaid viskajaid Klay Thompson, kes Golden State Warriorsiga kolmel korral (2015, 2017, 2018) NBA meistriks kroonitud.

Thompson mängis Washington State’is aastatel 2008-11 ning valiti 2011. aasta NBA draftis 11. valikuna. Ülikoolis jõudis ta kolme aastaga visata ennast oma kolledži kõigi aegade punktiedetabelis kolmandale kohale ja püstitas 733 silmaga ka ühe hooaja rekordi. Tänavuse aasta 18. jaanuaril tõsteti Thompsoni mängusärk korvpallihalli lakke ja tema poolt kantud number 1 külmutati.

scroll to top