Tartu Ülikool läheb favoriidina Pärnu vastu finaalikohta kindlustama

Eesti meistrivõistluste poolfinaalis näeb teist aastat järjest Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ja Pärnu Sadama vastasseisu. Mullu jäi poolfinaalseerias mängudega 3:2 peale Tartu ja tänavu on ülikoolilinna meeskond samuti lähedal finaali pääsule. Nii kodus kui võõrsil kohtumised võitnud Tartu on pannud Pärnu olukorda, kus selg on vastu seina ning seeria jätkamiseks tuleb laupäeval võõrsil Tartu alistada.

Eesti-Läti korvpalliliiga põhiturniiri tulemuste põhjal on poolfinaalis saanud kokku turniiritabeli teine ja kolmas klubi. BC Kalev/Cramo järel teisena lõpetanud Tartu teenis põhihooajal 29 võitu ja 11 kaotust ning Pärnu kolmandana 15 võitu ja 15 kaotust. Play-off’is läks Taaralinn kokku Viimsi võistkonnaga ja veerandfinaalist mindi kindlalt edasi mängudega 3:0. Pärnu pidi poolfinaali pääsu nimel alistama kolme võiduni peetavas seerias teist aastat liigas palliva Keila. Viienda ehk otsustava mänguni läinud seeriast väljus lõpuks võitjana Gert Kullamäe juhendatav võistkond.

Selle nädala teisipäeval alanud poolfinaalseerias on selja taga juba kaks kohtumist ning mõlemad meeskonnad on saanud mänginud koduväljakul oma toetajate ees. Teisipäeval peetud tasavägisest avakohtumisest väljus võitjana Tartu, kui Märt Rosenthali kolmepunktiviske toel alistati Pärnu numbritega 80:77. Neljapäeval mängiti seeria teine kohtumine suvepealinnas, mis kulges samuti tasavägiselt, aga kust taas väljus võitjana ülikoolilinn skooriga 86:78.

Eesti liiga play-off’is on Tartu tänavu vaid võite tunnistanud. Keskmiselt on Taaralinna meeskond visanud mängus 85,6 punkti, võtnud 41,8 lauapalli, jaganud 19,4 korvisöötu, teinud 8,6 vaheltlõiget ja 13,8 pallikaotust. Pärnu seevastu on teeninud seni peetud seitsmest kohtumisest kolm võitu ja neli kaotust. Keskmiselt on suvepealinna võistkonna arvele jäänud 75,6 silma, 37 lauapalli, 18,3 resultatiivset söötu, 7,1 vaheltlõiget ja 14,6 pallikaotust.

Mängijatest on Tartu resultatiivseimana silma paistnud 25-aastane Märt Rosenthal, kelle arvele on keskmiselt 29 minutiga jäänud 15,8 punkti, 4 lauapalli ja 2,8 korvisöötu. Teda on toetanud 28-aastane lätlane Rinalds Malmanis, kes on visanud 25 minutiga keskmiselt 13,4 silma, võtnud 7,8 lauapalli ja jaganud 2,2 resultatiivset söötu. Kogenud 32-aastane Raine Veideman on lisanud 19 minutiga 11,5 punkti ja 1,8 lauapalli ning 31-aastane ameeriklane Devin Lee Harris 31 minutiga 11,4 silma, 4,4 lauapalli ja 6,2 korvisöötu.

Pärnu võistkonna liider on olnud 27-aastane Siim-Markus Post, kes on teeninud rohkelt mänguaega ja visanud 34,5 minutiga keskmiselt 14,3 punkti, võtnud 6,7 lauapalli ja andnud 8,3 tulemuslikku söötu. Teda on toetanud 27-aastane Hollandist pärit keskmängija Menno Dijkstra, kelle arvele on jäänud 20,5 minutiga 12,4 silma ja 4,3 lauapalli. Meeskonna kapten 35-aastane Troy Barnies on lisanud 28,5 minutiga 11,3 punkti, hankinud 5 lauapalli ja jaganud 1,3 korvisöötu.

Laupäevase kohtumise eel näevad Optibeti koefitsiendimeistrid, et mängu soosik on kodusaalis palliv Tartu. Nende ridade kirjutamise hetkel on ülikoolilinna võidukoefitsient 1,26 ja Pärnul 3,54.

Teises poolfinaalis on BC Kalev/Cramo, kes alistas veerandfinaalis Tallinna Kalevi mängudega 3:0 ja Avis Utilitas Rapla, kes sai 3:2 jagu TalTechist. Selles seerias on pealinna klubi haaranud samuti kindla 2:0 eduseisu.

Koefitsiendid: Optibet