fbpx
Close

Prometey leedulasest mänedžer: eestlased ei vingu, nad lihtsalt teevad

-BC Prometey ainus Eesti-Läti liiga kaotus tuli BC Kalev/Cramo vastu | Foto: Marita Brigitta Mones

Nii korvpalli Paf Eesti-Läti liigas kui ka Eurocupis play-off’ile ühe favoriidina vastu läinud Ukraina klubi Prometey on kahe liiga peale teeninud järjest lausa 31 võitu ning tiimi suureks sihiks on Eurocup võita ning teenida uueks hooajaks seeläbi koht Euroliigas. Klubi leedulasest mänedžer Aurim Melesius ütles Läti meediale antud intervjuus, et kuigi vahepeal räägiti läbi ka poolakatega, siis jätkab Prometey ka uuel hooajal mängimist Riias. Seega võib juhtuda, et Euroliiga jõuab eestlastele geograafiliselt veel ligemale, kui seni on see Kaunase näol olnud.

Prometey korvpalliklubi loodi alles 2018. aastal, kuid juba paari hooajaga tõusti Ukrainas tippu. 2022. aasta veebruaris, kui Venemaa tungis Ukrainale kallale, jäi tegevus seisma. Sama aasta suvel otsustati aga jätkata ning tiim võeti ULEB-i poolt vastu Eurocupi turniirile ning ühtlasi saadi nõusolek kaasa lüüa ka Eesti-Läti liigas. Kodubaasiks sai Ukraina klubil Riia, kuna Ukraina korvpallil on lätlastega mitmeid sidemeid ning ka Prometey peatreeneriks on varem olnud lätlane – endine koondise mängumees Karlis Muižnieks.

Leedulane Aurim Melesius asus Prometey meeskonna mänedžeriks hetkel, kui eelmisel suvel otsustati tegevus taastada ning oli selge, et klubil on tegevuseks vaja baasi väljaspool Ukrainat. Eelnevalt tegeles Melesius erinevate korvpalliga otsesemalt või kaudsemalt seotud tegevustega: ta korraldas klubidele hooajaeelseid laagreid, aitas Leedus valmistatud spordikaupu eksportida ning abistas treenereid töökohtade leidmisel. Lisaks on mehel äritegevusi ka väljaspool korvpalli.

Eestlased ei vingu, nad teevad

scroll to top