fbpx
Close

INTERVJUU | Artur Konontšuki sõnul on Heiko Rannula käekiri mullusega võrreldes sama: Pärnus ka ju võitsime, Heiko teeb õiget asja

-Artur Konontšuk | Foto: fiba.basketball

Kalev/Cramo on Eestis hetkel vägagi ainulaadses olukorras, kus ühte kohalikku spordiklubi on toetamas peaaegu terve riik. FIBA Europe Cupil on Kalev/Cramo hetkel poolfinaalis esimese mängu järel hoidmas seitsmepunktilist edu Prantsusmaa liiga kolmanda meeskonna Cholet Basketi ees. Paljudele Kalev/Cramo meestele on see tõenäoliselt nende senise karjääri üks tähtsamaid hetki, kui 5. aprillil Prantsusmaal kordusmatšis väljakule astutakse. Seda võib ilmselt öelda ka 22-aastase ja 202 cm pikkuse ääremängija Artur Konontšuki kohta.

Eelmise hooaja veetis Konontšuk Pärnu Sadamas, kus tuli ka Eesti meistriks. Konontšuk pole ainuke “pärnakas”, kes selleks hooajaks on tulnud Kalevisse leiba teenima. Temaga on kaasa liikunud mängijatest veel Hugo Toom ja Alterique Gilbert ning ka Pärnu Sadama endine peatreener Heiko Rannula. Eelmisel hooajal kogus Konontšuk Eesti-Läti liiga põhiturniiril keskmiselt 25,2 minutit, 11,9 punkti, 5,1 lauapalli, 1,2 söötu ja ühe vaheltlõike. Näitajatest veel muljet avaldavamad olid Konontšuki eelmise hooaja viskeprotsendid: 53,1% väljakult, sealhulgas koguni 48,9% kolmepunktivisetel. Kui vaadata koduse liiga statistikat, siis on käimasolev hooaeg numbrilise poole pealt isegi natukene kehvemini läinud, aga tema viimase aja Europe Cupi näitajad on olnud täiesti pöörased. Keskmiste numbritega 16,7 punkti ja 8,7 lauapalli ning efektiivsusteguriga 22,3 valiti Konontšuk Europe Cupi märtsikuu kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Korvpall24 portaalile antud intervjuus, mis sai tehtud päev pärast Kalev/Cramo esimest mängu Cholet Basketi vastu, rääkis Konontšuk meeskonna headest eurosarja esitustest, probleemidest mängusaali leidmisega, kodusest liigast ja natuke ka tema treenerikarjäärist. Püüdsime kolmesekütilt välja pinnida, kas ja kui palju on head esitused euroväljakutel talle juba tugevatest liigadest kosilasi toonud, milliseks ta hindab oma viimase kahe hooaja meeskonnakaaslase Hugo Toomi potentsiaali ning mida teeb peatreener Heiko Rannula Kalevis teistmoodi, kui ta tegi Pärnus.

scroll to top