fbpx
Close

INTERVJUU | Oleksandr Kovliar: Rannula sundis mind üles kasvama ja olema parem mängija

-Oleksandr Kovliar | Foto: Marita Brigitta Mones/BC Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo tihe ja palju emotsioone pakkunud hooaeg kulmineerus meeskonna 13. Eesti meistritiitliga. Finaalide kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti kalevlaste ukrainlasest mängujuht Oleksandr Kovliar, kes kogus finaalseeria kolme mänguga keskmiselt 20,3 punkti, 3,3 lauapalli ja 5,3 resultatiivset söötu. Korvpall24 portaal uuris hiljuti 21-aastaseks saanud Kovliari käest, kuidas ta Eesti eluga kohanenud on, kui palju segab tema keskendumist kodumaal möllav sõda ja mis teda Eesti korvpalli juures enim üllatas. 

Eelmisel aastal sõja eest Eestisse pakku tulnud ja kahe hooaja vahel Tartu Ülikooli särgi Kalev/Cramo oma vastu vahetanud Kovliar viskas tänavu Eesti-Läti liigas keskmiselt 13 punkti, hankis 3,0 lauapalli ja jagas 4,1 resultatiivset söötu. Lisaks nimetati ta tähtede viisikusse. FIBA Europe Cupis olid 191-sentimeetrise ukrainlase näitajad veidi tagasihoidlikumad – 8,9 punkti, 2,7 lauapalli ja 3,3 korvisöötu mängus. Ühtlasi tegi ta lõppenud hooajal oma debüüdi Ukraina meeste koondises, kui veebruaris toimunud MM-valikmängudes kohtuti Itaalia ja Hollandiga.

Lisaks tulid intervjuus jutuks ka Kalev/Cramo peatreener Heiko Rannula, klubi ajalooliselt edukas eurosari, mängud Ukraina klubide ja mängijate vastu, tihe mängudegraafik ning noormehe unistused ja tulevikuplaanid. Palusime ukrainlasel avaldada, kes oli lõppenud hooajal Kalev/Cramo meeskonna suurim naljamees ning keda ta peab tiimi parimaks riietujaks. Loomulikult palusime tagamehel selgitada ka tema nime NBA drafti üles andmise tausta.

scroll to top