fbpx
Close

Joonas Riismaa: läksime Islandit mütsiga lööma, aga saime õppetunni ja võtsime ennast kokku

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 korvpallikoondis suutis ennast päev pärast Islandilt saadud kaotust koguda ning sai neljapäeval tasavägises mängus 78:71 (19:15, 21:21, 17:17, 21:18) jagu Soome eakaaslastest. Võit tagas Eestile pääsu reedesesse finaali, kus ees ootab Rootsi meeskond.

Korvpall24.ee portaalile pärast kohtumist intervjuu andnud Eesti meeskonna üks liidreid Joonas Riismaa nõustus, et ebastandardse Islandi vastu oma mängu leida ei suudetudki, kuid traditsioonilisema stiiliga Soome vastu suudeti taas oma tase välja mängida.

“Võib öelda küll, et meie jaoks oli Soome tõesti sobivam vastane, kelle vastu mängida. Tegime oma asja ja võitsime ära,” sõnas 32,5 minutiga 17 punkti ja 8 lauapalli kirja saanud Riismaa. “Soome mängis üldiselt meiega sama tüüpi korvpalli, kus pikk oli enamasti platsil. Island võttis pidevalt 1-1 ette ja pick & roll mängu oli vähem. Soomlastel oli selle osakaal suurem,” lisas ta.

“Island on ebastandardne tiim ja nad mängisid väga lühikese koosseisuga kogu aeg ja vahetasid kõik olukorrad. See ehmatas meid veidi ära ja eks me läksime võib-olla ka veidi mütsiga lööma. Läksime liiga kergelt peale mõttega, et tuleb ära. Aga saime korraliku õppetunni ja täna (eile – toim.) võtsime ennast kokku ja võitsime. Usun, et ka finaalis oleme valmis tõsiselt mängima,” raputas Riismaa kogu koondisele päev varem näidatu eest tuhka pähe.

Riismaa sõnul ei olnud see kaugeltki Eesti maksimaalne sooritus, sest lauavõitluses jäädi 32:40 alla ning lubati soomlastel haarata koguni 16 ründelauapalli. “Eriti just teisel veerandil lubasime neile ründelauast liiga palju. Kõige hullem mäng polnud, saime oma asjadega küllalt hästi hakkama ja kõige olulisem on ikka see, et võidu kätte saime.”

Reedeses finaalis kohtutakse uuesti Rootsi tiimiga, keda avapäeval võideti 80:59. Siis aga ei teinud rootslaste poolel kaasa nende üks liidreid Barra Nije, kes võidumängudes Soome ja Islandi vastu viskas vastavalt 15 ja 12 punkti. Seejuures neljapäeval oli lõppenud hooajal Rootsi meistriliiga parimaks noormängijaks valitud Nije (hooaja keskmised näitajad 17,8 punkti, 6,2 lauapalli ja 4,9 korvisöötu) väga lähedal kolmikduublile, kui kogus ka 9 lauapalli ja 8 söötu.

“Eks see mõnevõrra ikka mängu muudab,” arvas Riismaa. “Kui vastastel üks põhilüli tuleb juurde, siis tuleb meil selleks valmis olla. Aga ülejäänud võistkond on neil ju sama. Meie peame näitama samasugust esitust nagu avamängus ja usun, et suudame neid võita küll.”

Kui palju hakkab peas vasardama see, et avakohtumises Rootsit kindlalt võideti? “Päris ära pole mõtet seda esimest mängu unustada, võtame mingid nüansid sealt ikka kaasa, mis toimisid. Aga selle peale kindlasti eraldi mõtlema ei hakka, et neid korra juba suurelt võitsime. See on uus päev, uus mäng. Läheme jälle sajaga panema ja katsume samamoodi kindla võidu võtta,” lõpetas Riismaa.

scroll to top