fbpx
Close

INTERVJUU | Jorke Aav elust noorena välisklubis: eestlasena pead usalduse ning respekti välja teenima

-Jorke Aav | Foto: Team Ehingen Urspring

Eesti U18 korvpallikoondise mängujuht Jorke Aav lõpetas teise hooaja Saksamaal Ehingen Urspringi akadeemias. 188 cm pikkuse tagamängija juhtimisel jõuti Saksamaal U19 meistrivõistlustel finaalturniirile. Korvpall24 portaal uuris 17-aastaselt Aavalt, kuidas tal Saksamaal igapäevaelu kulgeb, missugused olid hooaja tipphetked ja kuidas ta isiklikus plaanis hooajaga rahule jäi.

Aav kogus Saksamaa U19 meistrivõistlustel 17 mängus 24,5 mänguminutiga keskmiselt 15 punkti ning 4,7 resultatiivset söötu. Lisaks mängis Aav tublilt Saksamaa tugevuselt kolmandas liigas Ehingeni esindusvõistkonnas, kogudes seal 18 kohtumises 15,7 mänguminuti juures 5 silma ning 1,6 korvisöötu.

Intervjuu käigus selgus muuhulgas, millist eestlaste seas levinud iseloomuomadust hindavad sakslased kõige kõrgemalt ning uurisime noormehelt, millistes mänguelementides on ta enim arenenud ning mille kallal on vaja veel vaeva näha. Lisaks saame teada, keda fännavad sakslased oma korvpalluritest kõige rohkem. Samuti jagab Aav muljeid Cholet’s toimunud kõrgetasemelisest turniirist ja avab oma tulevikuplaane.

scroll to top