fbpx
Close

INTERVJUU | Korvpallurite isa Erlend Aav: tihti tundub, et lapsevanemad tahavad oma täitumata unistusi laste peal ellu viia

-Erlend Aav | Foto: Erakogu

Nimekas diskor, kuulsa Pärnu ööklubi Sunset üks vedajatest Erlend Aav on naha ja karvadega korvpalli sees, kuna mõlemad tema pojad Sverre ja Jorke Aav pürgivad korvpalluritena üha kõrgemale. Jaanuaris 21-aastaseks saanud Sverre on teist hooaega esindamas Pärnu Sadama meeskonda ning 17-aastane Jorke toimetab Ehingen Urspringi akadeemias Saksamaal.

Korvpall24 portaalile antud intervjuus räägib Erlend Aav sellest, kuidas ta ise lapsepõlves korvpalli armus ning kas poegade korvpalli juurde jõudmine oli tema suunamise tulemus või asjade loomulik käik. Palusime Erlendil poegade tugevusi analüüsida ning võrrelda veidi erinevatel positsioonidel mängivate Sverre ja Jorke iseloomuomadusi. Pikemalt peatusime Jorke varajasel Saksamaale siirdumisel ning lapsevanema vaatel, kust ja kuidas tuleb julgus, et oma laps üksinda tuhandete kilomeetrite kaugusele saata ning kuidas saab aidata tal kohaneda.

Lõpetuseks küsisime pikalt meelelahutusvaldkonnas tegutsenud Erlendilt Eesti-Läti liiga ja kogu Eesti korvpalli kohta ning tahtsime teada, kuidas annaks publikut rohkem saali meelitada. Proovisime Erlendilt välja pinnida ka veidi kollasemaid teemasid – kas tänapäeva korvpallureid kohtab ööklubis rohkem või vähem kui paarkümmend aastat tagasi mänginud mehi ning kas ta on kunagi näinud ka mängupäeva eelõhtul pidutsenud kossumehi, kes siis järgneval päeval väljakul oma asjadega toime ei tule.

scroll to top