Veenva hooaja teinud Audentese SK vormistas esiliiga võidu võitluslikus mängus Rapla vastu

-Audentese SK | Foto: Siim Solman/Basket.ee.

Naiste esiliiga võitjaks krooniti Paides, E-Piim spordihallis Audentese Spordiklubi naiskond, kes alistas finaalmängus Rapla Korvpallikooli numbritega 74:56. Reet Rausbergi juhendatav Audentes ei kaotanud esiliigas tänavu ainsatki mängu.

Jõuvahekorrad pandi sisuliselt paika esimesel veerandil, mille pealinna naiskond võitis 19:9. Poolajaks suutsid Howard Frieri hoolealused küll kuue punkti kaugusele hiilida (31:37), kuid sellest lähemale Rapla enam ei jõudnud. Kolmas veerandaeg Audentesele 17:11 ja viimane 20:14, kirjutab Basket.ee.

Värskete Eesti esiliiga meistrite parimana kogus Trine Kasemägi täna 20 punkti ja 13 lauapalli. Eliise Pajumetsa kontosse kanti 18 silma, Kati Rausberg lisas 14 ja Mailian Elisabeth Matsina 9 punkti. Rapla poolelt tegid enim skoori Anna Maria Tamberg 19 ja Katarina Tamm 14 punktiga.

Pronksimängus alistas Luunja vald numbritega 68:62 BC Elva/CHK naiskonna.

Luunja haaras avaveerandid järel 17:14 eduseisu ning suutis poolajaks ette rebida üheksa punktiga, 33:24. Timo Eichfussi juhendatav Elva jõudis kolmandal mänguperioodil korraks kahe punkti peale ent otsustavale neljandikule mindi siiski Luunja naiskonna 49:44 eduseisus. Elva suutis neljandal veerandil mitmel puhul ka ise juhtima minna ja veel kolm minutit enne normaalaja lõppu oli seis viigis (59:59). Luunja õnnestus lõpuminutitel paremini ning Kadri Uiga vedamisel vormistati kuuepunktiline võit ära.

Doris Park tõi võitjate parimana 19 punkti, 7 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu. Maarja Kalma lisas 17 silma ning Uiga arvele jäi lõpuks 16 punkti ja 11 lauapalli. Triin Teppo võttis lisaks neljale punktile ka 15 lauapalli ning jagas kaaslastele 6 tulemuslikku söötu. Elva parim oli 18 silma ja 8 lauapalliga Kätlin Korjus, Janeli Lilleallik lisas 16, ning Kaiti Vasiljeva ja Mirjam Nikolai 12 punkti.