fbpx
Close

Optibet Naiste Rahvaliiga märtsi MVP Karina Blinova: korvpallitrenni kutsumise päev jäi mulle igaveseks meelde

-Karina Blinova | Foto: Optibet Rahvaliiga

Optibet Naiste Rahvaliiga märtsi MVP auhinna sai Audentese SK naiskonna ridades palliv Karina Blinova, kes kogus aasta kolmandal kuul peetud kohtumistes keskmiselt 21 punkti.

Rahvaliiga nimel tegime Karinaga ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me viimastel hooaegadel Rahvaliiga kuu parimatelt ja hooaja lõpu MVP auhinna võitjatelt tavaliselt teada oleme tahtnud.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

See päev jäi mulle igaveseks meelde, kui neljandas klassis tuli koolis minu juurde treener Janika Veinpere-Pillisner ja pakkus mulle võimalust hakata korvpalli mängima. Neljandast kuni kaheteistkümnenda klassini mängisin BA Tallinna Kalevi võistkonnas. Oma 11-aastase karjääri jooksul mängisin kõigis noortekoondiste vanusegruppides ning sain unustamatu kogemuse mängides ka Saksamaal Rhöndorf Dragonsi võistkonnas.

Kuidas sattusid Audentese SK naiskonda?

Olin otsimas naiskonda, kus saaksin treenida. Just sel hetkel kutsus mind Audentesesse minu endine tiimikaaslane Ksenija Lebedeva, kes hetkel on Audenteses treener. Audentes otsustas välja panna naiskonna Rahvaliigasse, kuhu mind ka mängima kutsuti.

Iseloomusta palun enda poolt Audentese SK naiskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Meie naiskonna tugevuseks on, et kõik tüdrukud on noored ja sihikindlad ning me näitame, et hoolimata vanusest ja kogemusest korvpallis suudame pakkuda väärikat vastupanu teistele naiskondadele. Kuna naiskond on suhteliselt hiljuti moodustatud, peame veel õppima üksteist paremini mõistma parema mängutaseme saavutamiseks.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Minu arvates on Eestis palju häid mängijaid, kuid tahaksin esile tõsta Anna Gret-Asi. Hetkel mängib ta Ameerikas Oklahoma State’i ülikoolinaiskonnas. Arvan, et ta näitab väga mitmekülgset mängu.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Ma pole kunagi ennast kellegagi võrrelnud. Leian, et see on tarbetu, kuna kõik inimesed on erinevad, igaühel on oma mängustiil. Ma lihtsalt püüan iga päev olla parem kui eile.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Hetkel sooviksin jätkata mängimist Reet Rausbergi juhendamisel. Ligikaudu kahe aasta jooksul olen märganud endas positiivseid muutusi ning olen kindel, et mul on temalt veel palju õppida.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Arvan, et mu lemmikreegel on 24 ja 14 sekundi rünnakuaja reegel, sest see teeb mängu kiiremaks ja hoiab head tempot. Kui mul oleks võimalus muuta mõnda reeglit, siis ilmselt oleks see kolme sekundi reegel. Minu jaoks, kes ma mängin keskmängija positsiooni, on alati väga raske jälgida, kui kaua olen kolmesekundi tsoonis olnud ja mõnikord mul lihtsalt ei piisa kolmest sekundist, et korvi all vabaneda.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti naiste või meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Ма väga tahaksin näha naiste koondise algviisikus mängimas sellist koosseisu: Anna Gret Asi, Anete Elisabeth Adler, Janne Pulk, Kristel Rattasepp ja Keandra Koorits.

Millega Sa päriselus tegeled?

Hetkel olen eneseotsimise faasis ja püüan otsustada, millega tahan tulevikus tegeleda ja kuhu edasi pürgida. Praegu töötan ilumaailmas ning treenin ja arendan oma teadmisi eesti keeles.

scroll to top