fbpx
Close

Kõik on võimalik! Ron Arnar Pehka – viskeraadiuse ja vasaku käeta noormängijast ookeani taha

-Ron Arnar Pehka 2008. ja 2018. aastal | Fotod: Siim Semiskar

-Ron Arnar Pehka 2008. ja 2018. aastal | Fotod: Siim Semiskar

Rubriik “Kõik on võimalik” naaseb kahes esimeses osas kajastatud Audentese SK “supermeeskonna” juurde, kust toome sel korral teieni ühe tagamängijate esindaja. 21-aastane ja 188 cm pikkune Pehka tegi kõrgliigadebüüdi hooajal 2014/15 vahetult enne oma 16. sünnipäeva.

Pärast seda on endise kuulsa mängumehe Rauno Pehka poeg jõudnud aastaid olla kohalikus liigas üsna nähtavas rollis ning lõppenud hooajal siirdus ta ookeani taha USA üliõpilasliigasse NAIA, kus oli Trinity International University korvpallimeeskonna üks resultatiivsemaid.

Konkreetne pilt on tehtud 9. novembril 2008. aastal, kui Pehka oli veel viimaseid nädalaid 9-aastane. Tema kõrgliigadebüüdini oli tol momendil aega viis päeva vähem kui 6 aastat.

Kommenteerib Ron Arnar Pehka:

“Kui aus olla, siis aastal 2008 ma väga korvpallist aru veel ei saanud, rohkem tegelesin ujumisega. Viskeraadius jäi kolme sekundi ala sisse ja vasak käsi vaevu eksisteeris (Naerab.). Konkreetne foto on tehtud vist aastal, kui me võitsime miniklassi, kuid ma pole päris kindel. Igatahes need ketsid olid mul raudselt mingi neli aastat.

Mul ühel hetkel viskas ujumine üle, kuna distantsid läksid väga pikaks. Pidin valiku tegema ja otsustasin korvpalli kasuks, kuna mul oli seal rohkem sõpru. Mingil momendil hakkas pea mõikama, et mida oleks vaja arendada. Siis hakkasin vaikselt töötama, alustades oma vasakust käest. Viskama hakkasin normaalselt alles 14-aastaselt, enne seda elasingi vaid kolme sekundi alas. Mind kaeti noorteklassis mingil hetkel nagu Ben Simmonsit, kuni ma lõpuks ka viskama hakkasin.

Pärast seda ongi läinud nii, et nokitsed rahulikult erinevate asjade kallal ja ühel hetkel on toimunud arenguhüpe. Mul on käinud kõik väga hüppeliselt, mitte sujuvalt.”

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar
scroll to top