fbpx
Close

INTERVJUU | Kati Rausberg: minu unistus oli olla profikorvpallur nii kaua, kuni ma püsti seisan ja jalad kannavad

-Kati Rausberg | Foto: Siim Semiskar

Endine Eesti naiste korvpallikoondise väga hea viskekäega tagamängija Kati Rausberg pidi kümmekond aastat tagasi küll profikarjääri vigastuse tõttu väga varakult lõpetama, kuid korvpalli juurest ta lahkuda sellele vaatamata ei suutnud ja ei tahtnud. Töö ja muude tegemiste kõrvalt on Rausberg aktiivselt kaasa löönud peamiselt kohalikus naiste esiliigas, kus ta viskab keskmiselt üle 15 punkti ning jagab peaaegu 5 resultatiivset söötu mängus.

Mitmetest endistest tippudest kokku pandud Audentese SK on nende ridade kirjutamise hetkel naiste esiliigas kaotuseta liikumas põhiturniiri võidu suunas ning faktiliselt on tegemist hetkel Eesti tugevuselt teise naiskonnaga, kuna Narvas peetud karikavõistluste finaalturniiril jõuti finaali valitseva meistri ja ainsa kõrgete ambitsioonidega treeniva klubi TalTech/Nordaidi vastu.

Korvpall24 palus Rausbergil pikas intervjuus meenutada mängimist ookeani taga Eckerdi ülikoolis ning sellele järgnenud aastat Valgevene profiliigas Minsk-2006 naiskonnas. Uurisime ka põhjuste kohta, miks tema profikarjäär ühe aastaga piirduski ning kas Rausbergidel on omavahel selgeks räägitud, kes mängijana kõige kaugemale jõudis. Paratamatult pidime puudutama ka naiste korvpalli üldist taset Eestis ning otsima põhjuseid, miks on meil praegu vaid üks professionaalsemate ambitsioonidega klubi. Lõpetuseks küsime, kas ja millal näeb Rausbergi sulest ilmavalgust tema mängija-aastate juhtumistest kokku kirjutatud raamat.

scroll to top