fbpx
Close

Kõik on võimalik! Maik-Kalev Kotsar – väikesest kossupoisist USA tippülikooli miljonite silmapaaride ette

-Maik-Kalev Kotsar 2007. aastal ja 2019. aastal | Foto: Siim Semiskar ja USA TODAY Sports/Scanpix

-Maik-Kalev Kotsar 2007. aastal ja 2019. aastal | Foto: Siim Semiskar ja USA TODAY Sports/Scanpix

Korvpall24.ee portaal alustab uue rubriigiga “Kõik on võimalik”, kus otsime oma arhiividest välja fotod korvpallipoistest, kes tänaseks jõudnud meeste klassi tegusid tegema. Palume mängijatel ise ka kunagist fototabamust kommenteerida ja nagu rubriigi nimigi ütleb, siis eesmärk on sisestada väikestele korvpallipoistele mõtet, et suure tahtmise korral on kõik võimalik.

Avalöögiks leidsime 13,5 aasta taguse pildi, kus 2007. aasta 24. novembril põrgatab minikorvpalli Eesti meistrivõistluste etapil järjekordset korvi viskama Maik-Kalev Kotsar. Kotsar on tollel Viimsi kooli spordihoones tehtud pildil veel viimast kuud 8-aastane.

Tänaseks päevaks on toonasest väikesest Audentese SK poisist kasvanud 23-aastane ja 211 cm pikkune hiiglane, kelle võistluskaaluks väidab Wikipedia olevat 122 kilogrammi. Kotsar on juba debüteerinud Eesti koondises ning lõpetas tänavuse hooajaga neli aastat kestnud karjääri USA tippülikoolis Souh Carolina.

Kommenteerib Maik-Kalev Kotsar:

“Haha, olen jah mina. Pildil on tegu vist minu teise või kolmanda aastaga omavanuste trennis. Esimene aasta treenisin 1993. aastal sündinute ehk endast kolm aastat vanematega. Kui ma ei eksi, siis on pilt tehtud Viimsi kooli spordihoones. Kõik noorteklassid mängisin Audenteses, kuna käisin seal ka koolis. Treeneriks oli tol ajal Alar Varrak ning meeskonnas teisigi väga tuttavaid nimesid nagu Kregor Hermet, Taavi Jurkatamm, Ron Pehka, Kristian Kullamäe, Kerr Kriisa, Silver Jurno ja Robert Valge.

Väiksest peale oli korvpallipisik suur. Seda tänu isale, kelle mänge käisin koos emaga väiksena vaatamas. Sealt tuli armastus korvpalli vastu. Vanemad toetasid mu korvpalliunistusi nii kuidas võimalik, ostes mulle korvpalle, korvpallitosse, makstes treeningute eest ja käies vaatamas igat võistlust. Tänu nende toele polnud mul hetkekski mõtet, et korvpall pole minu jaoks. Ma arvan, et nemad ongi suureks põhjuseks, miks ma nii kaugele jõudnud olen. Nad on mind alati toetanud ja selle tõttu tahangi olla parim mängija, kes ma potentsiaali poolest olla saan.”


Tõestuseks foto ka Kotsari meeskonnakaaslastest: (vasakult paremale) Kregor Hermet, Kerr Kriisa, Ron-Arnar Pehka, Taavi Jurkatamm ja Kristian Kullamäe. Nendest viiest kolm mängis tänavu veebruaris Eesti rahvusmeeskonna särgis ning kaks ülejäänut on USA ülikooliliigades.

-Kregor Hermet, Kerr Kriisa, Ron-Arnar Pehka, Taavi Jurkatamm ja Kristian Kullamäe aastal 2007 | Foto: Siim Semiskar
scroll to top