fbpx
Close

Argentina koondise treener tahaks rahamägede juurde: Obradovic teenib päevas sama palju kui mina kuus

-Sergio Hernandez | Foto: Reuters/Scanpix

-Sergio Hernandez | Foto: Reuters/Scanpix

Argentina korvpallikoondise peatreener Sergio Hernandez sõnas kodumaisele meediaväljaandele Infobae antud intervjuus, et raha on ainus hüve, mida ta oma karjääri jooksul veel teenida pole suutnud. Selle vea parandamiseks plaanib 56-aastane Hernandez tulla tööle Euroopasse.

“Kui te küsite minult, kas ma suudaksin osta endale korteri Avenida del Libertadoril (Buenos Airese üks peatänavatest – toim.), siis vastus on ei! Ma elan 70 ruutmeetrises korteris. Ma ei kurda, aga Željko Obradovic teenib ühes päevas rohkem kui mina kuus. Ja käisin külas Sergio Scariolo majas… Ma olen nende meestega vastamisi läinud ja nii võitnud kui kaotanud,” kurtis seni peamiselt Argentina klubisid juhendanud mees.

“Ma olen treenerina tegutsenud kolmel MM-finaalturniiril, kolmedel olümpiamängudel ja mul on olümpiamedal. Mul on kokku 21 erinevat tiitlit ja olen üks kõige rohkem võite kogunud treener Argentina liiga ja koondise ajaloos. Mulle tegelikult ei meeldiks üldse Euroopasse elama minna, sest Argentina on minu kodu. Aga mu karjääri on veel mõned aastad jäänud ja võib-olla on nüüd minu võimalus. Ma tahan sinna minna,” jätkas argentiinlane oma tiraadi. Samas kinnitas ta, et Euroopast pole talle ühtegi pakkumist laual.

Hernandez oli esmakordselt Argentina koondise treener aastatel 2005-10 ning sinna vahemikku jäi ka Pekingi olümpiamängudelt pronksmedali võitmine. Uuesti sai mees koondise etteotsa 2015. aastal ning teeb seda tööd tänaseni.

Mehe enda sõnade kinnituseks saab tõdeda, et lisaks olümpiapronksile on Hernandezi auhinnakapis kaheksa erineva regionaalse koondiseturniiri medalit. Klubikorvpallis on ta viinud oma tiimid kuuel korral Argentina meistriks ja valitud neljal aastal liiga parimaks treeneriks.

Täispikast intervjuust koorub huvitava faktina välja ka see, et Hernandezi leping Argentina korvpalliliiduga pidi kestma 2020. aasta Tokyo olümpiamängude lõpuni. Suurvõistlust nihutati teatavasti aasta võrra edasi, kuid kogenud treener pole enda sõnul veel alaliiduga rääkinud, kas seeläbi pikeneb automaatselt ka tema peatreenerileping järgmisesse aastasse.

scroll to top