fbpx
Close

Eriolukorras kodus passimine muutub korvpallifännide jaoks nauditavamaks

-Martin Jurtom ja KA Tallinna Kalev/TSK | Foto: Siim Semiskar

-Martin Jurtom ja KA Tallinna Kalev/TSK | Foto: Siim Semiskar

Korvpallur Martin Jurtom (Meeste I liiga, KA Tallinna Kalev/TSK) ei ole jäänud koroonakriisi ajal käed rüpes istuma, vaid mõtles kuidas kasulik olla ja kogu maailma kossufännide nälga veidi leevendada. Nii sündis korvpallilauamäng SofaHoop.

Korvpall24.ee-le jagas infot Jurtom ise, kelle värske lauamäng SofaHoop on juba jõudnud müügile amazoni e-raamatuna. Seejuures tarneaeg puudub, sest mängu soetades avaneb kohe e-raamat koos mänguvalmistamise õpetusega. Hakkama saab koduste vahenditega ja samuti on kaasas mängureeglid!

SofaHoop on tõenäoliselt esimene lauamängu kujul valminud korvpallimäng. Seda saab mängida täringuga ja nõnda üksteiselt strateegiliselt mõõtu võtta ning täpset kätt proovida. Ise korvpallurina maailmas palju käinud ja näinud mehena, tabas Jurtom ideaalset võimalust just praegu, et mõnda aega mõtteis olnud SofaHoopi idee teoks teha.

Jurtomile ei andnud rahu, et käesoleva kriisiga jäi seisma kogu maailm, sealhulgas mehe lemmikala ehk korvpall: “Lühikese ajaga tekkis nälg võistlusmomendi järele ja midagi uut peale tulemas ei olnud, ainult need samad vanad nähtud videod ja mängud. Janunesin millegi uue järele ja hetkel näitab Amazoni statistika, et nii ka maailm. Paber ja pastakas sai kätte võetud ning tükk-tüki haaval ideed maha joonistama, sõpradega läbi mängides tuli ka häid ideid ja õigepea valmis ta oligi.”

Ettevõtmisega on kandideeritud juba Startup kasvuprogrammidesse, mis tegelevad Eesti iduettevõtete arenguga. Projekti kaasautor on Merike Mätas, kes on tuntud rahvusvahelise äri edendajana ja EAS ärimentorprogrammi mentorina.

Jurtom on viimasel ajal aktiivne olnud mitmes vallas. Näiteks märtsi lõpul sai pallur endale taskusse kogemusnõustaja paberi. Jurtom pakub kogemusnõustajana teenust endistele ja praegustele sportlastele: “Tunnen, et olen sportlasena palju kogenud ja näinud ning tean, et on valukohti millele tähelepanu pöörata,” viitas Jurtom, et tegemist on veelgi.

scroll to top