Kaks favoriiti vääratasid, Tamsalu/TalTechi aitas võidule spordidirektor Arbet

-Gregor Arbet | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäevast taas mängudega jätkanud Saku I liigas peeti täna koguni neli mängu. Kui teise asetusega Tartu Kalev/Estiko võitis, siis põhiturniiri kolmas ja neljas ehk KK Viimsi/Noto ja Rae Koss/Hansaviimistlus pidid veidi üllatuslikult leppima kaotusega.

Kui Rae Kossu kaotuses oli oma osa ka Kristo Saage kehval viskepäeval, siis Viimsi alistamiseks pidi pikalt väljakul rassima ka TalTechi korvpalliklubi spordidirektor Gregor Arbet.

G4S Noorteliiga – Keila Korvpallikool 58:66 (15:20, 18:10, 18:17, 7:19)

Väljalangemismängudega paralleelselt mängitakse välja ka esiliiga 9.-12. koht. Esimesena vastamisi läinud Audentese noorte ja Keila vahelise mängu saatus otsustati lõpuveerandil, mille külalised võitsid 19:7.

Võitjate parimana viskas Kristen Kasemets 16 punkti ja võttis 12 lauapalli, Norman Rüütsalu vastavad näitajad olid 15 punkti ja 8 lauapalli ning Conrad Sengbusch lisas 14 silma. G4S Noorteliiga parimatena kogusid kaksikduublid Illimar Raiend (19 p, 12 lp) ja Joosep Heinla (13 p, 13 lp).

Tartu Kalev/Estiko – Paide Viking Window 79:67 (23:23, 28:20, 21:13, 7:11)

Favoriitidest ei vääratanud täna ainsana Tartu Kalev/Estiko, kes viskas küll viimasel perioodil vaid 7 punkti, kuid alistas sellegipoolest kodusaalis kindlalt, 79:67 põhiturniiri 7. meeskonna Paide.

Tartu parimana kogus Artur Liiv 16 punkti ja 6 lauapalli, vanameister Marek Doronin lisas 14 silma ja 8 lauapalli. Paide eest säras Kustas Põldoja 23 punkti ja 8 lauapalliga, Kiur Akenpärg toetas 14 punkti ja 7 korvisööduga ning kapten Gaspar Bibikov lisas 12 silma ja 8 lauapalli.

KK Viimsi/Noto – Tamsalu Los Toros/TALTECH 57:71 (11:26, 11:18, 25:18, 10:9)

Esimene üllatus sündis Viimsis, kus põhiturniiri kolmas tiim kaotas TalTechi duublile poolaja 22:44 ja kogu mängu 57:71. Tamsalu võidus oli oluline roll ka TalTechi korvpalliklubi spordidirektoril Gregor Arbetil, kes viibis väljakul ligi 29 minutit ning kogus selle ajaga 12 punkti, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.

Võitjate kasuks viskas Ralf Küttis üleplatsimehena 16 silma ning Raiko Orumaa lisas 13 punkti ja 6 lauapalli. Viimsi parimatena tõid Kristjan Evart ja Jalmar Joosep Saar kumbki 11 punkti ja 6 lauapalli.

Rae Koss/Hansaviimistlus – KA Tallinna Kalev/TSK 63:70 (20:23, 20:13, 10:17, 13:17)

Võrdselt kehvalt viskeid tabanud (31% – 34%) meeskondade suurim vahe tuli sisse lauavõitluses, mille Rae Koss kaotas koguni 33:52 (sh ründelaud 9:19).

Kalevi akadeemia parimana viskas Erik Luts 18 punkti ja noppis 12 lauapalli, Romet Käämer lisas 13 ja Siim Laur 10 silma. Rae Kossu eest kogus Karl-Peeter Kangur 14 punkti ja 6 lauapalli. Väljakult vaid ühe viske tabanud, kuid vabaviskeid 10/10 sopsanud Kristo Saage arvele kanti 12 punkti ja 7 lauapalli.