fbpx
Close

INTERVJUU | “Puust käega” Janar Talts: ütlen ausalt, esiliiga tase pole lihtne

-Janar Talts | Foto: Siim Semiskar

Aprilli teises pooles Tartus toimunud Saku I liiga finaalturniiri kulminatsioonina tõstsid Tartu Kalev/Estiko meeskonnas võidukarika pea kohale mitmed endised Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskonna kangelased, kes Emajõe-äärse linna korvpalli kümnete aastate jagu aidanud pildil hoida. Kõige nimekamaks neist oli endine Eesti koondise põhimees Janar Talts, kes liitus Estikoga poole hooaja pealt.

Finaalkohtumises Tamsalu Los Toros/TalTechi vastu 20,5 minutiga 13 punkti ja 6 lauapalli kogunud 39-aastane Talts sai tänavu esiliigas lõpuks kirja üheksa kohtumist ja neis keskmiselt 26 minutiga 14,8 punkti, 8,4 lauapalli, 3,3 resultatiivset söötu ja 1,1 blokki. Pärast medalitseremooniat Korvpall24 portaalile intervjuu andnud Taltsi sõnul tahaks ta mingil kohalikul tasemel korvpalli mängida nii kaua, kuni keha seda lubab. Hetkel polevat midagi hullu ning peale “puust käe” pikad profikorvpalli aastad endast väga märku ei anna.

Rääkisime Taltsiga pikemas intervjuus lisaks finaalturniirile natuke ka esiliiga praegusest tähtsusest, Tartu Ülikool/Eviko finaalturniirilt eemalejäämise põhjustest, kõrgliiga play-off’idest (mis intervjuu tegemise hetkel olid kohe-kohe algamas) ning õhus virvendavast tundest, et kõik justkui usuvad, et tänavu on hea võimalus Kalev/Cramo konti närida. Seejuures ennustas Talts üsna täpselt ära ühe asja, mida vähesed oskasid ette näha.

scroll to top